Bitcoin’i 20 bin dolardan açığa satan adam yeni avını belirledi

En büyük kripto para Bitcoin'i 20 bin dolardan açığa satan ve pozisyonunu 3500 dolarda kapatan Mark Dow, yeni avını belirledi.

Bitcoin, 20,000 dolar zirvesindeyken kısa (short) pozisyon açarak en büyük kripto paranın düşüşüne oynayan eski IMF ekonomisti Mark Dow, gözünü Tesla’ya dikti.

Bitcoin‘de açtığı kısa pozisyonu 3,500 dolar seviyesinde kapatan başarılı borsacı, 2018’de Bitcoin’i açığa satmanın iyi bir fırsat olduğunu, şimdi aynı fırsatın 2019 yılı için Tesla’da olabileceğini söyledi.

Dow’un Tesla’yla ilişkili tahmini, stratejistlerin şirketin kısa vadeli geleceği ve stratejideki sert değişimlerden endişelendiği bir dönemde geldi.

Tesla’nın tüm araç satışlarını internet üzerinden yapmaya karar vermesi ve birçok galeri ile mağazasını kapatma planları yapmasına ilişkin açıklamaların ardından Lake Ave Financial CEO’su Alex Chalekian, şirketin Tesla’daki pozisyonunu sattığını söylemişti.

Chalekian, şirketin mağazalarını kapatma kararı almasının finansal istikrarın zayıfladığını ve Tesla için olası bir nakit akışı sorununu gösterdiğini bildirmişti.

Öte yandan Tesla’nın gelirlerindeki büyüme, analistlerin beklentilerinin ötesine geçti. 2017’de 11.8 milyar dolar gelir elde eden şirket, 2018 için bu rakamı 21.5 milyon dolar olarak açıkladı.

Tesla’nın hisseleri, geride bıraktığımız bir yıl içinde önemli bir dalgalanma gösterdi. 13 Aralık’ta 377 dolara ulaşan hisseler, dün 277 dolara kadar çekildi.

Tesla’nın 3 aylık performansı, kaynak: Yahoo Finance

Haber: CCN

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl