CNBC’nin finans yorumcusu, Bitcoin’de hedef fiyatını açıkladı

CNBC'nin ünlü finans yorumcusu Brian Kelly, dünkü yükselişin ardından en büyük kripto parada hedefin 6000 dolar olduğunu söyledi.

Dijital para yatırım şirketi BKCM’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, dün Bitcoin’in sıradaki hedefinin 6000 dolar olacağını söyledi.

CNBC’nin Futures Now programında konuşan ünlü finans uzmanı, en büyük kripto parada dünden bu yana gelen bu sert hareket için muhtemel makul hedefin 6,000 dolara yakın olduğunu ifade etti.

Ayrıca Kelly, kurumsal yatırımcıların kripto para fiyatlarındaki ana itici güçlerden biri olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Yüksek net değerli bireyler, aile ofisleri bile ciddi bir ilgi duymaya başlıyor. Birtakım saklama hizmetleri sunan birkaç büyük aracı kurum bulunuyor. Bu nedenle yüzeyin altında devam eden büsbütün bir alım hali var.”

Şubat ayında Kelly, Bitcoin’in değerinin yüzde 50 altında bulunduğunu fakat fiyatın 1500 dolara gitmesi halinde de şaşırmayacağını söylemişti.

Öte yandan dün Reuters’ın bir haberinde fiyat artışının bilgisayar algoritmasıyla birkaç farklı borsada aynı anda toplamda 20,000 BTC’lik alım emri veren tek bir kişiden kaynaklandığı öne sürülmüştü.

Geçen ay kaldıraçlı kripto para platformu BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in 2019 yılı içerisinde 10,000 dolara çıkacağını iddia etmişti.

En büyük kripto para, yayın saatinde Bitstamp üzerinde 4950 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl