Hacimde son 1 yılın rekorunu kıran Bitcoin yeniden 4000 dolar

Bitcoin, dün hacimde son bir yılın en yüksek seviyesine ulaşırken bugün de fiyatta 4000 dolar sınırını aştı. Bitcoin'in dışında kalan bazı kripto paralar da önemli artışlar gördü.

Birkaç gündür küçük hareketlerle yükselişini sürdüren Bitcoin, bugün 4000 dolar bandını aştı. Kripto para, Bistamp üzerinde yayın saatinde 4005 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin, en son bu seviyede bulunduğunda tarih 24 Şubat 2019’du. Kripto para, aradan geçen üç haftanın ardından önemli bir direnç olarak görülen 4000 dolara yeniden dokundu. Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde kalıp kalmayacağı merak ediliyor.

Öte yandan dün Bitcoin’le ilgili en önemli gelişme hacim verilerinin son bir yılın en yüksek seviyesine ulaşmış olmasıydı.

En büyük kripto paranın hacmi dün 11 milyar doları aştı ve bu seviye 25 Nisan 2018’den beri görülen en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti.

Bu arada en büyük ilk 10 kripto para arasında yer alan bazı kripto paralarda da önemli hareketlilikler vardı. Örneğin Bitcoin Cash, yüzde 18 artarak 160 dolar sınırına dayandı.

Litecoin de dikkatleri üzerine çeken bir başka kripto para. En büyük dördüncü kripto para olan LTC, yüzde 9 oranında artarak 62 dolar oldu.

Altcoin’lerdeki yükselişlerle birlikte Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, yüzde 50.6’ya gerilirken toplam piyasa kapitalizasyonu ise 140 milyar doları aştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun