Bu indikatöre göre Bitcoin’in ivmesi, maksimuma çıkabilir

Analist Willy Woo'nun NVT indikatörüne göre, en büyük kripto para Bitcoin, yukarı yönlü ivmesini daha da artırabilir.

NewBTC’de yer alan haberde kripto para analisti Willy Woo’nun NVT indikatörüne göre, Bitcoin‘in yukarı yönlü ivmesini daha da artırmak istiyor olabileceği bildirildi.

İlk olarak Woo tarafından geliştirilen NVT oranı, balonları ve alım fırsatlarını tespit etmede oldukça iyi bir performans sergilediği için diğer analistler tarafından da benimsendi.

NVT oranının (ağ değerinin ağın günlük işlem hacmine oranı) çalışma prensibine gelince, Bitcoin yükseldiği zaman daha fazla trader çeker ve bu da Bitcoin Blockchain’indeki günlük işlem hacmini artırır. Bu hacim, hem alış hem de satış hacmini kapsar. Bu nedenle, günlük işlem hacmindeki artışa rağmen piyasa değeri her iki yönde de hareket edebilir ve bu da NVT oranını belirler.

NVT ve Bitcoin fiyatı

Wo, NVT’nin 150’den fazla olmasının aşırı alım, 45’den az olmasının ise aşırı satış anlamına geldiğini önceki makalelerinden birinde açıklamıştı. En sonki fiyat artışıyla birlikte, Bitcoin’in ağ değeri yükselirken NVT de 150’nin üstüne çıktı. Bu bir zirveye işaret ediyor.

Woo ve diğer kripto para analistleri David Puell ve Murad Mahmudov, Aralık ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükselen NVT oranının destek çizgisini kırmaya yakın olduğunu söylüyor.

NVT oranından orta vadede bir düzeltme yapmasını bekleyen analistler, NVT’nin 2013 ve 2015’te 150’nin üstüne çıkmasının ardından büyük bir düzeltme yapmasıyla birlikte Bitcoin’in boğa koşusuna başlamasına dikkat çekiyorlar.

Onlara göre, 2 Nisan Bitcoin rallisi de benzer bir senaryoya işaret ediyor. Yukarıdaki grafiğin en sağında görülen NVT sinyalindeki yükselişin NVT sinyali trend çizgisini kırmadan ve 30-40 bandına düşmeden önceki son yükseliş olduğu tahmin ediliyor.  Bu potansiyel NVT düzeltmesi, yeni bir boğa koşusunu tetikleyebilir.

Eleştiri

Öte yandan bir Twitter kullanıcısı, NVT oranına bakılarak yapılan öngörüleri eleştirdi. Kullanıcı, Willy Woo’nun bir hafta önce NVT sinyal eğilim çizgisinin kırıldığını ve bunun bir düşüşün habercisi olabileceğini söylediğini hatırlatarak aksine büyük bir artış yaşandığını ifade etti.

→ CUMBERLAND’İN YENİ BULGUSU: 1000 BİTCOİN’LİK 13 AYRI EMİR


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl