Bitcoin’le ilgili bu veri bir ‘boğa’ öyküsü anlatıyor

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 8 bin dolar seviyesinden gerileyerek 7400ün altına kadar geriledi ve şimdi ise 7400ün üzerinde tutunmakla mücadele ediyor. Bununla birlikte piyasa analisti Naeem Aslam, Forbes’taki yazısında, Bitcoin‘de son aylarda hash oranının istikrarlı bir şekilde arttığına dikkat çekti. Naeem, “Fiyat ve piyasa kapitalizasyonundaki düşüşlerin yanı sıra büyüme gördüğümüz ve hash oranının da arttığı bir alan var. Bu, madencilerin bizim bilmediğimiz bir şey bildiğine inanmamızı sağlayabilir.” dedi. Analist, sözlerinin devamında ise, “Blockchain.info’daki verilere baktığımızda aylardan beri piyasadaki tasfiyelerden sonra hash...

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 8 bin dolar seviyesinden gerileyerek 7400ün altına kadar geriledi ve şimdi ise 7400ün üzerinde tutunmakla mücadele ediyor.

Bununla birlikte piyasa analisti Naeem Aslam, Forbes’taki yazısında, Bitcoin‘de son aylarda hash oranının istikrarlı bir şekilde arttığına dikkat çekti.

Naeem, “Fiyat ve piyasa kapitalizasyonundaki düşüşlerin yanı sıra büyüme gördüğümüz ve hash oranının da arttığı bir alan var. Bu, madencilerin bizim bilmediğimiz bir şey bildiğine inanmamızı sağlayabilir.” dedi.

Analist, sözlerinin devamında ise, “Blockchain.info’daki verilere baktığımızda aylardan beri piyasadaki tasfiyelerden sonra hash oranında çok istikrarlı bir artış görüyoruz. Kripto para piyasa kapitalizasyonunun ve hash oranının grafiklerini yan yana getirdiğimizde aradaki sapmayı çok net görebiliriz. Fiyatlar hala düşüşte ama buna rağmen neden hash oranı artıyor? Daha fazla madencinin ağa katılmasıyla ağın hash oranı artar. Bu bize Bitcoin fiyatlarının istikrarlı bir hızla düşmesine karşın madencilerin Bitcoin madenciliği ile ilgilenmeye devam ettiğini anlatıyor.” ifadelerini kullandı.

Hash oranı grafiği

‘Madencilerin gözünde Bitcoin’in görünümü yükseliş yönünde’

Naeem, bu verilerden en azından madencilerin gözünde Bitcoin’deki genel görünümün yükseliş yönünde olduğu sonucunun çıkarılabileceğini söyledi. Naeem, “Sonuçta madenciler, kaynaklarını değersiz olduğuna inandıkları bir dijital varlığa ayırmak istemezler. Madenciler para kazanmak için çalışıyorlar ve belki de bu düşüş, bir sonraki boğa koşusuna hazırlık olarak daha düşük fiyatlardan daha fazla Bitcoin biriktirmelerine olanak tanıyacak.” dedi.

‘Bu gerçek yatırımcılara güven vermeli’

Birçok tüccarın yalnızca teknik görünüme odaklandığını ve artan hash oranı gibi sağlam göstergeleri kaçırdıklarını söyleyen Naeem, “Hash oranı eğer fiyatla uyumlu olursa bu endişe yaratabilir. Bu durumda veriler madencilerin Bitcoin madenciliğine daha az ilgi gösterdiklerini ve diğer kripto paralara odaklandıklarını gösterir. Bana öyle geliyor ki madenciler, piyasadaki kısa vadeli düşüşleri göz ardı ediyorlar ve Bitcoin üzerine daha uzun vadeli bir bakış açısına sahipler. Bu gerçek yatırımcılara güven vermeli. Ağ desteği çok güçlü ve büyümeye devam etmeli. Madenciler tartışmasız Bitcoin ekosisteminin en önemli varlığıdır, çünkü yeni bloklar oluşturmak, ağın güvenliğini sağlamak için gereklidirler. Ağı destekleme konusunda istekli görünen güçlü bir madenciler grubu, Bitcoin’in ileriye doğru konumlandırıldığı imajı yaratıyor.” yorumunu yaptı.

→ TÜRKİYE’DE ALTIN GÜNÜ GİBİ BITCOIN GÜNÜ DÖNEMİ BAŞLIYOR

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl