Bitcoin, 4,100 dolara dayandı, Mati Greenspan sıcağı sıcağına yorumladı

Bitcoin bugün akşam saatlerinde 4,000 dolarlık psikolojik engeli aşarak 4,100 dolar sınırına dayandı. Ünlü analist Mati Greenspan yükselişi sıcağı sıcağına uzmancoin.com'a yorumladı.

Gün içinde 3,700 dolardan el değiştiren Bitcoin, yaklaşık 400 dolarlık bir yükseliş yaşayarak 4,100 dolara dayandı.

Yükseliş, TSİ akşam vakitlerinde başladı. Kripto para, yükseliş seansında 15 dakika içinde 300 dolar birden arttı. Bitstamp’ten elde edilen verilere göre Bitcoin, şu sıralarda 4,060 dolardan alınıp satılıyor.

Bir numaralı kripto paranın son 24 saatteki getirisi yüzde 6.5 oldu. Bitcoin’deki yükseliş, ayrıca kripto para piyasa kapitalizasyonunun da 140 milyar dolara dayanmasını sağladı.

Yükselişin ardında ne var?

Bitcoin’deki yükselişin ardında yatan sebep belirsiz olsa da ortaya atılan bir iddia fiyat katalizörünün önde gelen kripto para borsası Bitfinex’in yarın 7 saat boyunca kapalı kalacak olması olduğu yönünde. Bu teoriye göre kullanıcılar, bakım öncesinde Bitfinex’ten çıkış yapmak için kripto paralarını Bitcoin’le değiştiriyorlar.

Greenspan: Önümüzde daha büyük bir engel var

Sıcağı sıcağına Uzmancoin.com’a konuşan sosyal ticaret platformu eToro’nun piyasa analisti Mati Greenspan, bugünkü artışla ilgili olarak “Bu sadece Bitcoin için küçük bir ani yükseliş. Fiyatın 4,000 doların üzerine çıkmış olması bir nebze önemli. Daha büyük engel hala önde. 5,000 doların üzerinde bir kırılma birçok kripto para yatırımcısının yükseliş beklentisi ile alım yapmalarını sağlayabilir.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun