“Bitcoin’de 200 dolarlık hareket, 2000 dolarlık bir hareketle sonuçlanabilir”

Birkaç gündür 8000 dolar civarında alınıp satılan Bitcoin'de yeni bir yükseliş dalgası gelecek mi? Analistler, son görünümü değerlendirdi.

Bitcoin, 8000 dolar civarında işlem görmeyi sürdürüyor. Kripto para, TSİ 10.30 itibari ile kripto para borsası Bitstamp üzerinde 8010 dolardan el değiştiriyor.

Birkaç gündür durağan seyreden Bitcoin, ivmesini devam ettirebilecek mi, yeni bir yükseliş dalgası için ne gerekiyor? Analistler merak edilen bu soruya yanıt aradı.

Teknik analist Luke Martin, “Bitcoin’de pozitif ivmenin sürmesi için 8200-8400 direncinin kırılması gerekiyor. Bunun üzerindeki kapanışların 4100, 5600 ve 6800 yükselişlerine benzer bir büyümeyle sonuçlanmasını bekliyorum.” dedi.

Bir başka analist Mati Greenspan ise, bu noktada Bitcoin’de görülecek 200 dolarlık bir hareketin 2000 dolarlık bir başka harekete zemin hazırlayacağını ifade etti. Greenspan, “Bitcoin fiyatındaki 200 dolarlık bir hareket, kolaylıkla 2000 dolarlık bir hareketi beraberinde getirebilir.” yorumunu yaptı.

Öte yandan İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, Cuma günkü Youtube yayınında Bitcoin’de satışın sona erip ermediği konusunda emin olamadığını söyledi. Manukyan, şu anda satmadığını, düzeltmeyi satın alma niyetinde olduğunu belirterek “7000’in altlarını görürsem pozisyon artırmayı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl