Bitcoin yükselişi yılın ikinci en büyük kâr realizasyonunu getirdi

Dün nisan ayından sonra ilk kez 30 bin doları aşan ve 31 bin doları zorlayan Bitcoin'de piyasa katılımcıları 537 milyon dolarlık kâr realizasyonu yaptı. Bu seviye yılın en büyük ikinci kâr alımı olurken rakam 2021 boğa sezonundan ise bir hayli uzakta...

bitcoin

Zincir üstü veri platformu Glassnode, dün akşam Bitcoin’de yaşanan büyük yükselişle ilgili önemli bilgiler verdi. Glassnode’a göre yatırımcılar yükselişle beraber 537 milyon dolarlık kâr topladılar ve kazançlarını realize ettiler.

Bu kâr realizasyonu senenin ikinci en büyük kâr alımı olurken, ilki ise nisan ayında görülmüştü. O ay Bitcoin 31 bin doların da üzerine çıkmıştı.

2021’den çok uzakta…

Glassnode ayrıca, dünkü kâr realizasyonuna rağmen rakamın 2021 boğa sezonundan hala çok uzak olduğunu da belirtti. Yatırımcılar, 2021 yılının başlarında Bitcoin sert şekilde yükselirken de kâr realizasyonu yapmışlardı. Burada alınan kâr tarihi rekordu ve 4.98 milyar dolardı.

Dün yapılan kâr realizasyonu ise bu rakamın yaklaşık %89 daha aşağısında bulunuyor. Yani piyasanın büyük kısmı hala kâr alımı düşünmüyor.

Kâr satışı yapanlar madenciler mi?

Hatırlanacağı üzere Glassnode geçtiğimiz günlerde, madencilerin borsalara yüklü miktarlarda BTC taşıdığı bilgisini vermişti. Dolayısıyla kâr satışı yapanların önemli bir bölümü, son dönemde iflas sorunlarıyla uğraşan ve nakde ihtiyacı olan madenciler de olabilir.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl