Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Morgan Creek CEO’su Mark Yusko’dan Bitcoin yorumu: 250 bin dolar çok olası

Yatırım danışmanlığı firması Morgan Creek’in kurucusu, CEO’su ve aynı zamanda da finans yöneticisi olan Mark Yusko, Bitcoin‘in 5 sene içinde 250 bin dolarlık fiyata gelebileceğini belirtti. Teknolojik gelişimin her zaman devam edeceğini belirten Yusko, “Ağ etkisi ve kullanımın her geçen gün artmasıyla 250 bin dolara gelmesi çok olası, ki bu fiyatın bu sene geleceğini söyleyen de çok fazla uzman var” dedi.

Son haftalarda 60 bin dolar seviyesini aşmakta zorlanan Bitcoin’in her geçen gün daha çok insan tarafından benimsendiğini belirten Yusko, CNBC’nin Trading Nation programına katıldı. En büyük kripto para konusunda insanların, her geçen gün büyüyen ağ etkisini görmezden geldiğini belirten Yusko şu ifadeleri kullandı:

“Her gün büyüyen ve en hızlı büyüyen ağ…”

“İnsanlar teknolojik evrimi ve hayatımızda hep olacak hesaplama gücünü unutuyor. Bu hesaplama gücü değer interneti katman protokolünün temelini oluşturuyor. Bu, tarihin en hızlı büyüyen ve trilyon dolarlık değere ulaşan ağı konumunda ve büyümeleri 15-20 sene dürmüş olan FAAANG (*Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google) şirketlerinin hemen arkasında yer alıyor”

“Fiyat 250 bin dolara ulaşmalı”

Bitcoin’in hiç kimseye veya bir güce bağımlılığı olmadığını ve hem altın hem de birçok varlığın özelliklerini sakladığını belirten Yusko şu yorumu yaptı:

“Bu hızlı adaptasyon, her gün artan kullanım derken önümüzdeki senelerde Bitcoin’i altın seviyesinde göreceğiz. Bitcoin bir değer saklama aracı, aynı zamanda dijital altın… Ayrıca bir değere sahip varlığın bütün özelliklerini de içinde barındırıyor. Para biriminden bahsetmiyorum. Bitcoin’in kimseye bağımlılığı yok. Burada eğer altının parasal değeri 4 trilyon dolarsa, dijital altının da değeri en az 250 bin dolar olmalıdır. Bunun içine mücevherleri de katıp 8 trilyon dolarlık değer elde edersek de o zaman BTC fiyatı 500 bin dolara gitmelidir diye düşünüyorum”

“Bitcoin hisse senetleriyle korele değil”

Bitcoin’in hisse senetleriyle korele bir varlık olup olmadığı sorusunu da cevaplayan Yusko, koronavirüs pandemisi sebepli düşüşlerin örnek gösterilerek böyle yorumlar yapıldığını ancak BTC’nin hiçbir şekilde hisse senetleriyle korele olmadığını belirtti:

“Her yatırımcı portföyünde bulundurmalı”

“İnsanlar geçen sene Mart ayını örnek gösteriyor. Korele zannediyorlar. O dönem bir tasfiye vardı. Altın da, hisse senetleri de, Bitcoin de düştü. İnsanlar satmak istemedikleri varlıkları da satmak zorunda kaldılar. Ancak geri dönüşler nasıl oldu? Hisse senetleri yüzde 100 arttı. Bitcoin ise yüzde 500’den fazla arttı. Dolayısıyla Bitcoin tamamen korele olmayan bir varlıktır. Bence her yatırımcının da portföyünde bulunmalıdır”

“Dogecoin gibi binlercesi yok olacak”

Dogecoin’in de içinde bulunduğu binlerce token ve coin’in yok olacağını belirten Morgan Creek CEO’su, “Evet bazı protokoller yaşamaya devam edecek. Ama içinde DOGE’un da olduğu bir hiçbir kullanım alanı olmayan, hiçbir değeri olmayan varlıklar en sonunda yok olacak” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl