Mark Yusko’nun Bitcoin hedefi düzeltmeden önce 30,000

Yatırım şirketi Morgan Creek Capital'in CEO'su Mark Yusko'ya göre, mevcut döngüde Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesini aşabilir.

Bitcoin, bugün sabah saatlerinde 12,883 dolara kadar ulaştı. Bir numaralı kripto para, TSİ 10.35 itibari ile 12,665 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in yukarı yönlü ivmesinin devam edip etmeyeceği merakla beklenirken yatırım şirketi Morgan Creek Capital Management’ın CEO’su Mark Yusko, mevcut döngüde kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bırakabileceğini söyledi.

Bitcoin’in 2018 yılının Ekim ayından bu yana en iyi performans gösteren varlık olduğunu vurgulayan Yusko, CNBC yayınında “Sıradaki parabolik hareketin içinde olduğumuzu düşünüyorum. Bu bizi muhtemelen küçük bir düzeltme yapmadan önce 30,000 dolara çıkaracak.” dedi.

Yusko, Bitcoin’in Ekim’den beri yüzde 70 arttığına ve aynı dönemde hisse senedi piyasalarının ise yerinde saydığına dikkat çekti. Dahası, yatırım fonu yöneticisi, Bitcoin’in 2021’de 100,000 dolara ulaşmasının güçlü bir ihtimal olduğuna inanıyor.

Daha önceki bir başka değerlendirmesinde Bitcoin ile altını karşılaştıran Yusko, Bitcoin’in altından daha üstün olduğunu iddia ederek şunları söylemişti:

“Bitcoin dijital altındır. Taşıması, takas edilmesi, parçalara ayırması altına göre çok kolaydır. Garanti edilmiş bir sınırlılığı var ve sahtesini yapmak çok zor. Bütün bu özellikleri değerlendirdiğimizde Bitcoin’in altından daha üstün olduğunu düşünüyorum. Eğer altının piyasa değeri olan 7.4 trilyon doları 21 milyon BTC’ye bölersek BTC başı yaklaşık 400 bin dolar ediyor. Bu ne zaman olacak? Belki 10 yıl belki de daha fazla.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl