Yatırım yöneticisi: Her fırsatta Bitcoin alın

Yatırım fonu yöneticisi Mark Yusko, günlük dalgalanmalara aldırış etmeden her fırsatta Bitcoin alınması gerektiğini ileri sürdü.

Yatırım şirketi Morgan Creek Capital’in CEO’su Mark Yusko, CNBC’ye verdiği demeçte, günlük dalgalanmaların yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapmalarını engellemesine izin vermemesi gerektiğini söyledi.

Fast Money programına katılan Yusko, günlük Bitcoin fiyatının önemli olmadığını ve en büyük kripto paranın 2009’dan beri her yıl kullanıcı tabanını büyüttüğünü ifade etti. Yusko, ağın hala epeyce küçük olduğunu ileri sürüyor.

Yatırım yöneticisi, sözlerinin devamında her varlığın fiyatının dalgalandığını belirterek kripto parayı Amazon ile karşılaştırdı.

Yusko, Amazon örneğiyle yeni zirvelere giden yolun her zaman engebeli olduğuna dikkat çekti. 20 yıl önce halka açılan Amazon, 2019 dahil olmak üzere her yıl çift haneli düşüşler yaşadı.

Yatırım yöneticisi, bu noktada “Satmak için doğru zaman neydi? Yoktu. Amazon hisselerini halka arzdan beri bugüne kadar kim tuttu? Jeff, annesi ve babası.” şeklinde konuştu.

Yusko, bu yılın başlarında Bitcoin’in bir sonraki büyük geri çekilmeden önce 30,000 dolara vuracağını ve sıradaki parabolik hareketin içinde olduğumuzu iddia etmişti. O sırada Bitcoin yaklaşık 12,000 dolardan işlem görüyordu. Yusko ayrıca lider kripto paranın 2021’de 100,000 dolara ulaşmasını güçlü bir ihtimal olarak değerlendiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl