Bitcoin 2018’de 100.000$’a yükselebilir – Saxo Bank analisti Kay Van-Petersen’e göre

Geçen yılın başında Bitcoin'in yükselişini doğru bir şekilde öngören analist Kay Van-Petersen, CNBC'ye verdiği yeni demeçte 2018'de Bitcoin'in 100.000$ olabileceğini söyledi.

Geçen yılın başında Bitcoin‘in yükselişini doğru bir şekilde öngören analist Kay Van-Petersen, CNBC’ye verdiği yeni demeçte 2018’de Bitcoin’in 100.000$ olabileceğini söyledi.

Saxo Bank’ın analisti Kay Van-Petersen, 2016 yılının Aralık ayında Bitcoin’in 2017’de 2000$’a ulaşacağını doğru bir şekilde tahmin etmişti. O sıralarda Bitcoin, 900$’ın altında işlem görüyordu ve Mayıs ayında 2000$’ı geçti.

‘Vadeli işlemlerin tam etkisini henüz görmedik’

Van-Petersen, bugün CNBC’ye verdiği demeçte 2018’de Bitcoin’in 50.000-100.000$ aralığında olabileceğini ifade etti ve şöyle dedi:

“Her şeyden önce Bitcoin yüzde 50 geri çekildi, bu sağlıklı. Bununla birlikte vadeli işlem sözleşmelerinin tam etkisini henüz görmedik.”

Dünyanın en büyük vadeli işlem borsalarından CME ve CBOE, geçen yıl Bitcoin’de vadeli işlemleri başlatmıştı. Bu hamle, kripto para piyasasına daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekeceği için meşrulaştırmanın bir yolu olarak görülüyordu. Ancak vadeli işlemler, etkisiz bir başlangıç yaptı. Van-Petersen, daha fazla kurumun zaman içinde gemide olacağını ancak bunun çabucak gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Öte yandan ünlü analist, Ethereum’un bu yıl Bitcoin’den daha iyi bir performans sergileyebileceğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl