Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İlginç çıkış: Bitcoin manipüle edilmeseydi yüzde 40 daha değerli olacaktı!

Cane Island Alternative Advisors'tan bir rapor, Bitcoin'in fiyatının manipüle edildiğini ve eğer edilmeseydi yüzde 40 daha değerli olacağını öne sürüyor.

bitcoin

Yatırım yönetimi şirketi Cane Island Alternative Advisors’tan yatırım yöneticisi ve analist Timothy Peterson imzalı bir rapora göre, Bitcoin fiyatı yüzde 100’e yakın bir ihtimalle manipüle ediliyor.

“Temmuz 2010 ila Mayıs 2020 aralığını analiz ettik. Yüzde 100’e yakın güvenle, Bitcoin fiyatının ömrü boyunca bir noktada hileyle manipüle edildiğini söyleyebiliriz.” diyen Peterson, ilgili raporda, “Bitcoin’in 2013 ve 2017’de yüzde 95, 2019’da yüzde 98 güven ile manipüle edildiğini ileri sürüyor.

Raporda eğer bu manipülasyon endüstride bu kadar yaygınlaşmamış olsaydı Bitcoin fiyatının yüzde 40 daha değerli olabileceği belirtiliyor. Bitcoin’in yüzde 40 daha değerli olması, mevcut fiyatlarla 14 bin dolara çıkacağı anlamına geliyor.

Daha önce Bitcoin fiyatının manipüle edildiğine dair çok sayıda iddia ortaya atıldı. Özellikle bu manipülasyonun ABD Doları ile desteklendiği belirtilen Tether kullanılarak yapıldığı öne sürülüyor. Hatta, Bitcoin’in Tether ile manipüle edildiğini savunan bir hukuk bürosu, ABD’de hem Bitfinex hem de Tether’a karşı dava açtı. Ayrıca geçen yıl yayınlanan Teksas Üniversitesi’nden iki akademisyenin makalesinde Bitcoin’in 2017’deki astronomik yükselişinin ardında tek bir piyasa balinasının olduğu kaydedildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl