Londra Borsası’nda listelenen dev madencilik şirketinden Zcash yatırımı

Londra Borsası'nda listelenen kripto para madenciliği şirketi Argo Blockchain, yaklaşık 500 bin dolarlık yatırımla Zcash madenciliği kapasitesini iki katına çıkardı.

zcash

2018’de Londra Borsası’nda işlem görmeye başlayan halka açık madencilik şirketi Argo Blockchain, Equihash algoritmasına özgü tasarlanmış 750 adet Antminer Z11 madencilik cihazı satın aldı. CoinDesk‘in aktardığına göre şirket, bunun için 474 bin dolarlık yatırım yaptı. Borsaya yapılan açıklamada, makinelerin tam kapasite halinde çalışmakta olduğu bildirildi.

Equihash algoritmasını kullanan çok az coin bulunuyor. Bunlar arasında en büyük coin, açık ara farkla Zcash. Bu satın alma ise, Argo’nun önemli ölçüde Zcash madencilik kapasitesini artırdığını gösteriyor. Yeni Z11’ler artık şirketin halihazırda elinde bulunan 1000 makineyle birlikte çalışacak.

Argo, madencilik operasyonlarının çoğunu Bitcoin için yapıyor. Mayıs ayında firmanın toplam 18 bin madencilik teçhizatı vardı ve bunların 17 bini, daha çok Bitcoin için çalışıyordu.

Ancak Mayıs 2019’da alınan Z11 madencilik makinelerinin ardından şirket Zcash madenciliği yapan en büyük firmalardan biri oldu.

Şirket web sitesinden yaptığı açıklamada tüm ağın madencilik gücünün yaklaşık yüzde 3,5’lik kısmını oluşturduklarının bilgisini verdi. Toplam hash oranlarının ayrı olduğu varsayıldığında ek olarak alınan 750 makineyle beraber Argo, Zcash blokzincirinin yüzde 6’sını oluşturacak.

Zcash, 524 milyon dolarlık piyasa değeri ile en büyük ilk 25 kripto paradan biri. Gizlilik odaklı kripto para, 55 dolardan alıcı buluyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl