Bitcoin’de zirveden düşüşü bilen ekonomist, yükseliş için iki koşul, zaman ve bir altcoin verdi

Bitcoin'in 74 bin dolarlık zirvesine ulaştığı mart ayında yaptığı değerlendirmede "Artık soğuma zamanı geldi" diyen ve bir nevi 56 bin dolarlık seviyeye kadar giden düşüşü tahmin eden ekonomist Henrik Zeberg, Bitcoin'de yükseliş için iki koşul öne sürdü. Zaman da veren Zeberg ayrıca JASMY için de yükseliş beklentisini dile getirdi.

Kripto odaklı varlık yönetim şirketi Swissblock’un analisti Henrik Zeberg, X hesabından kripto paraları yukarı götürecek iki önemli unsuru sıraladı.

DXY olarak da bilinen dolar endeksi ile tahvil getirilerindeki düşüşün kripto paralar için “olağanüstü bir fırsat” yaratacağını belirten Zeberg şu ifadeleri kullandı:

“Riskli varlıkların boğa sezonunda olduğumuzu düşündüğümüzde DXY ve tahvil getirilerindeki düşüşlerin, bu boğa döneminin son bölümünde kripto paralar için olağanüstü bir fırsat yaratacağını düşünüyorum. Ben JASMY’nin üçüncü ‘W’ hareketine yaklaştığını görüyorum. Yaz aylarının son döneminde, DXY tekrardan geri döndüğünde, son bir yükseliş hareketi daha yapacaktır”

Zeberg ayrıca JASMY’de daha önce benzer durumlarda %400-500’lük yükselişler görüldüğünü ancak kendisinin daha da fazla bir çıkış beklediğini ifade ederek, “Ben daha büyük bir yükseliş beklentisi içerisindeyim” dedi.

Ekonomist kripto piyasalarında zirvenin de ağustos ya da eylül aylarında geleceğini düşündüğünü söyledi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl