Dünyanın en zengin isimlerinden biri Bitcoin’i destekliyor

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Hong Kong'lu milyarder Li Ka-shing, yatırımlarıyla Bitcoin'e tam destek veriyor.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Hong Kong’lu milyarder Li Ka-shing, Bitcoin’in önde gelen destekçilerinden.

90 yaşında olan ve Süpermen olarak bilinen Ka-shing, risk sermayesi şirketi Horizon Ventures aracılığı ile Bitcoin ve kripto para platformu Bakkt’e yatırım yaptı.

Bakkt, geçtiğimiz hafta ilk finansman turunu tamamladığını ve 182.5 milyon dolar topladığını açıklamıştı. Horizon Ventures, bu bedelin bir kısmını karşılayan yatırımcı şirketlerden biriydi.

 

Bitcoin’in 3,200 doların altına gerilediği sert kripto para kışının ardından Bitcoin ve diğer kripto paralar, 2019’a nispeten olumlu bir başlangıç yaptı. Pek çok piyasa katılımcısı, New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange destekli, fiziksel Bitcoin vadelileri sunacak olan Bakkt’i sabırsızlıkla bekliyor.

Bakkt, Starbucks ve Microsoft’un ortaklığı ile birlikte bu yılın ilk çeyreğinden itibaren fiziksel Bitcoin vadelilerini işleme açmayı ve kripto paraların günlük yaşamda kullanımının kolaylaştırılmasının yanı sıra alıp satmayı basitleştirecek bir ekosistem kurmayı hedefliyor.

Bitcoin’e tam destek

Öte yandan bu Ka-shing’in Bitcoin ve kripto paralara verdiği ilk destek değil. Forbes’a göre net serveti 35 milyar dolar olan Ka-shing, yine Horizon Ventures aracılığıyla 2013 yılında Bitcoin ödeme işlemcisi Bitpay’e ve 2016’da Blockchain teknolojisi sağlayıcısı Blockstream’e yatırım yaptı. Milyarder isim, dünyanın en zengin 23. kişisi konumunda.

Ka-shing, geçtiğimiz yıl Virgin’in kurucusu ve İngiliz milyarder Sir Richard Branson ile birlikte Bitpay’e 30 milyon dolar veren birçok yatırımcıdan biriydi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun