Bitcoin son 1 ayın zirvesinde ve Binance’in CEO’sundan büyük tahmin

Bitcoin, Bitstamp üzerinde 4070 doları görerek son bir ayın zirvesine ulaştı. Alternatif kripto paralarda da çift haneli artışlar sürerken Binance'in CEO'sundan bir tahmin geldi.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, dakikalar önce Bitstamp üzerinde 4090 dolara kadar çıkış yaptı. Yayın saatinde 4080 dolardan işlem gören kripto para, en son bu seviyede yer aldığında tarih 24 Şubat 2019’du.

Bitfinex’te ise 4200’e dokunan fiyat, ardından bir miktar çekilerek 4165’e indi.

Bitcoin’deki yükselişin etkisiyle alternatif kripto paralarda da önemli kazanımlar görülüyor.

Örneğin Tezos, Coinbase’in kurumsal müşterilerine Tezos staking hizmeti vermeye başladığını duyurması ve Bitcoin’deki yükseliş sonrası yüzde 20’nin üzerinde arttı.

En büyük ilk 10 kripto para arasında Cardano yüzde 5’lik yükselişiyle dikkat çekerken ilk 100’de Repo, Maximine Coin, Kucoin Shares ve Basic Attention Token, sırasıyla yüzde 20, yüzde 19, yüzde 18, yüzde 17 ve yüzde 14’lük artışlarıyla öne çıkıyor.

Bitcoin’in Mart ayındaki fiyat yolculuğu, grafik: TradingView

Binance’in CEO’sunun kripto para öngörüsü

Öte yandan kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, kişisel Twitter hesabından kripto para piyasasına ilişkin bir öngörüde bulundu. Zhao, “Kripto, itibari paralara karşı 1000 kattan daha fazla artacak” dedi. Zhao, bu tahminini merkez bankalarının sürekli olarak para basmasına dayandırıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun