Dünyanın en büyük Bitcoin borsalarının birinde artık bir Zuckerberg var

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg'in ablası Randi Zuckerberg, Huobi'nin uzman danışmanlık ekibine katıldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birinin danışma kurulunda artık bir Zuckerberg var.

Mark Zuckerberg‘in ablası Randi, görünüşe bakılırsa Blockchain teknolojisiyle küçük kardeşinden daha çok ilgili. Huobi, Randi Zuckerberg’in Bitmain’in CEO’su Jihan Wu ile birlikte borsanın “uzman danışmanlık ekibi”nde yer aldığını duyurdu.

Ekip, Huobi’nin yeni halka açık bir Blockchain geliştireceği projede yakından çalışacak. Açıklamada şöyle denildi:

“Profesyonel danışmanlar ekibi, Huobi’nin halka açık zinciri için Blockchain’in temel teknolojisinden endüstriyel uygulamalara ve ticari modellemelere vs. uzman görüşleri sunacak.”

Huobi, şu anda Binance ve OKEx’in ardından dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası konumunda. İki ay önce Huobi Chain adıyla yepyeni bir Blockchain ekosistemi yaratacaklarını açıklamışlardı.

Randi Zuckerberg, zamanla Mark Zuckerberg’den ayrı, kendi başına etkili bir figür haline geldi. Facebook’ta altı yıl boyunca çalıştı.

Huobi‘nin bu hamlesi, yeni blok zincirine olan ilgiyi artırmak için Zuckerberg isminden faydalanma girişimi gibi görünüyor.

Bu arada Facebook yıllar boyunca kripto para spekülatörlerinin odak noktası oldu. Facebook’un olası bir kripto para kabulünün kripto paraların dünya çapında yaygınlaşmasına yol açacak ilk domino taşı olabileceği konuşuldu.

Haziran ayında kripto para yasağını kaldırdıktan sonra Facebook’un popüler kripto para borsası Coinbase’i satın almayı istediği söylentileri dolaşmaya başladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl