Bitcoin’de artan hash rate, Bloomberg raporunda: En son 5 bin $’da görüldü

Bloomberg'in baş emtia analisti Mike McGlone'un Bitcoin konusundaki olumlu yorumları devam ediyor. Son yazdığı Bloomberg raporunda Bitcoin'in rekor kıran hash rate'ine değinen başarılı analist, rakamın Bitcoin'in 70 bin dolarlık fiyatına denk geldiğini belirtti. McGlone ayrıca hash rate ile fiyatın bu kadar ayrışık olduğu son zamanda BTC'nin 5 bin dolarda olduğunu da yazdı.

ABD’nin en büyük finans-medya şirketlerinden biri olan Bloomberg’in baş emtia stratejisti konumundaki Mike McGlone son raporunda Bitcoin’in hash rate’ine de değindi. Henüz dün katıldığı bir programda Bitcoin’in 100 bin dolarlık fiyata ulaşabileceğini ve benimsenmenin ciddi şekilde arttığını belirten McGlone, Bitcoin adaptasyonunun önlenemez bir gidişat içinde olduğunu söyledi.

“En son Mart 2020 çöküşünde görüldü”

Raporunda hash rate ve fiyatın gidişatını gösteren bir grafik de paylaşan McGlone, hash rate’in rekor üstüne rekor kırdığını ve bu durumun aslında 70 bin dolarlık fiyattaki hash rate’e denk geldiğini belirtti.

Bitcoin ağının güvenliğini sağlayan bilgisayarların hesaplama gücünün bir göstergesi olan hash rate ve fiyat arasındaki korelasyonun bu kadar kopuk olduğu son dönemin 2020 yılının ilk çeyreğinde görüldüğünü belirten McGlone, “Bitcoin’in hash rate’e oranla bu kadar düşük seviyede kaldığı son dönem 2020 yılının ilk çeyreğindeki düşüştü. Bu dönemde fiyat 5 bin dolarla kapanış yapmıştı. Şu anda da benzer bir fiyat oluşumu içindeyiz” dedi.

“Bitcoin ana akıma doğru gidiyor”

Bloomberg raporunun ilgili kısmını Twitter’dan da paylaşan McGlone Bitcoin’in engellenemez bir ana akım benimsenmesine doğru ilerlediğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Artan talep, benimsenme ve regülasyonlar… Bitcoin, önlenemez bir ana akım benimsenmesine doğru ilerliyor olabilir. Özellikle de göreceli de olsa indirimli bir fiyat ile… FASB’nin (*ABD Finansal Muhasebe Standartları Kurulu), kripto değerlemesi için adil değer muhasebecilik standardı kararı da bu yönde çok büyük bir adım…”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl