Bitcoin’de dönüm noktasına geliyoruz: Glassnode raporu

Zincir üstü veri platformu Glassnode, Bitcoin'de gelen 25 bin dolarlık fiyat seviyesini değerlendirdi. Bulguların genelde pozitif olduğunu, uzun vadeli coin'lerin "uyumaya" devam ettiğini ve kısa vadeli yatırımcıların dâhi kâra geçtiğini belirten platform, "Zincir üstü verilerde yatırımcı davranışının artık bir dönüm noktasına geldiğini görüyoruz. Bu yeni bir döngü başlatabilir" dedi.

Glassnode Bitcoin’deki gidişatla ilgili haftalık raporunu yayımladı. Platformun değerlendirmesinde Bitcoin yatırımcılarıyla ilgili bulgularının genelde pozitif olduğunu belirtti ve “Zincir üstü verilerde yatırımcı davranışının artık bir dönüm noktasına geldiğini görüyoruz. Bu yeni bir döngü başlatabilir” denildi.

Blok zincirinde bir satoshi içinde saklanabilen Ordinal NFT’lerinin, zincir üstü aktivitelerinde büyük hareketlilik getirdiğini belirten platform, Bitcoin ağında 140 binden fazla Ordinal NFT’sinin sadece geçen hafta oluşturulduğunu belirtti.

En az 6 aydır uyuyan coin’lerde rekor geliyor!

Glassnode genç ve yaşlı coin’ler olarak da ayırdığı BTC’ler konusunda önemli bir bilgi de verdi. En az 6 aydır uyuyan yani hiç hareket etmeyen BTC’lerin arzında 15 milyon BTC ile rekor seviyeye çok yaklaşıldığı yazıldı. Ayrıca 1 yıldan fazla süredir hareket etmeyen coin sayısının da bu hafta 12.9 milyon adet ile rekor kırdığı belirtildi. Glassnode, yılbaşından bu yana yaşanan %50’lik fiyat yükselişine rağmen birçok “eski coin”in hala uykuda olduğunu kaydetti.

6 aylık süreden genç olan coin’lerin yılbaşından bu yana 4.3 milyon BTC civarında yer aldığını belirten Glassnode, bu durumun, eski yatırımcıların hala satış yapmaya uzak baktığının bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Platform uzun vadeli yatırımcılar gibi, bu dönemde kısa vadeli yatırımcıların da satış düşünmediğini belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl