Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’de düşüş bitiyor mu? Peter Brandt “Sonun başlangıcı” dedi

Bitcoin'in liderlik ettiği kripto para endüstrisi tarihinin en büyük düşüşlerinden birini yaşarken, en büyük kripto para bu sabah itibariyle 26 bin doların da altına indi. Yatırımcılar, düşüşün nereye kadar sürebileceğini tartışırken tecrübeli analist Peter Brandt'ten de önemli bir tahmin geldi.

Deneyimli analist Peter Brandt, tarihinin en büyük düşüşlerinden birini yaşayan Bitcoin’de, aşağı gidişatın sonuna gelmiş olunabileceğini belirtti. 650 bin takipçisinin bulunduğu hesabından yorumunu paylaşan Brandt’in değerlendirmesi yüzlerce RT ve beğeni aldı.

“Düşüşlerde sonun başlangıcı olabilir”

Düşüşteki hacime dikkat çeken Brandt, bu verinin yaklaşık 1 yıldır devam eden düşüş hareketinin sonuna gelmiş olabileceğimizi gösterdiğini söyledi:

“Teslimiyetin ve 1 yıldır devam eden düşüş hareketinin sonuna geldiğimizi bu tür hacim yükselişlerinden anlayabiliriz. Peki bu katliam devam edebilir mi? Her şey mümkün ve sınırlı bir şekilde dibi görmemiz de buna dahil. Daha önce muhtemel bir dip olarak 27 bin doları göstermiştim”

Brandt, bir takipçisinin “%80’lik bir düşüşten sonra tartışmaya girmem” sözünü hatırlatması üzerinde de “%80 düşersek, yüksek ihtimalle %90’ı da görürüz” dedi.

Brandt Nisan ayı başında da, birçok analistin 2024’teki ödül yarılanmasından önce Bitcoin’de yükseliş beklemediğini ancak kendisinin büyük bir yükseliş hareketini bu tarihten önce göreceğimizi düşündüğünü söylemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl