Bitcoin’deki son düşüşler, meşhur stok akış modelini nasıl etkiledi?

Stok akış modeliyle (S2F) binlerce yatırımcının ilgisini çeken anonim analist Plan B'den Bitcoin'in son günlerdeki düşüşü ve fiyatın gidişatı ile ilgili yeni bir değerlendirme geldi. Plan B, "Birkaç ay 32 bin dolar civarında kalırsak bu iyi olmaz ancak ben önümüzdeki günlerde/haftalarda yukarı doğru harekete geçeriz diye düşünüyorum" dedi.

bitcoin-stok-akis

Bitcoin maksimalisti ve stok akış (S2F) modelinin geliştiricisi olan ünlü analist PlanB, geçtiğimiz hafta başlayan ve bu hafta sonu da sert şekilde devam eden Bitcoin’deki düşüşü değerlendirdi. Twitter’da 500 bin takipçiye ulaşan analist fiyat hareketlerinden dolayı endişelenmediğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin fiyatı S2F modelinde olması gerekenin alt sınırında… Endişeli miyim? Hayır.

Alt bant ~ / 2, üst bant ~ 2:
– üst bant: 120.000 dolar
– model fiyatı: 60 bin dolar
– alt bant: 30.000 dolar

Birkaç ay 32 bin bölgesinde kalırsak iyi olmaz. Ancak BTC’nin önümüzdeki günlerde/haftalarda yeniden yukarı harekete başlamasını bekliyorum”

“Zayıf eller sattı”

TSİ gece yarısı bir grafik daha paylaşan ve yeni bir yorum yapan Plan B, şu değerlendirmede bulundu:

“Grafikte, toplam 18,7 milyon BTC’nin her birinin en son hangi fiyat seviyesinde hareket ettirildiğini görüyorsunuz. Peki Mayıs ayında ne oldu? Zayıf eller yaklaşık 1 milyon BTC’yi 30-35 bin dolar arasında sattı. Bu hesaplar, Nisan ayında 55 bin-60 bin bandında satın almışlardı. Şaşkına çeviren 20 milyar dolarlık bir kayıp… İyi haber ise bu 1 milyon BTC’nin şu an güçlü ellerde olması…”

288 bin dolar tahmininde bulunmuştu

Daha önceden yaptığı 288 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminiyle kripto para evreninin dikkatini çeken Plan B, BTC’nin 2021 sonunda bu fiyata ulaşmasını bekliyor. Ünlü analist ayrıca en büyük kripto paranın piyasa değerinin 2020-2024 yılları arasında 5 trilyon doları geçmesini öngördüğünü söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl