Milyarder Thomas Peterffy: Ben bile kripto para yatırımı yaptım

Çevrimiçi broker'lık firması Interactive Brokers'ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Thomas Peterffy de kripto paralara yatırım yaptığını açıkladı. İsim vermeyen milyarder yatırımcı, "Bu piyasanın çok fazla büyüyeceğine inanmıyorum ancak bazen şansınız az da olsa o bahse oynamak gerekir" dedi.

Ekonomi kanalı CNBC’ye açıklamalarda bulunan Thomas Peterffy, kripto para yatırımlarının olduğunu ancak hala uzun vadedeki şüpheci tavrının da devam ettiğini söyledi.

“Küçük de olsa o şansı denemek gerekir”

Kripto para piyasasının çok fazla büyüyeceğini düşünmediğini belirten Peterffy şunları söyledi:

“Ben bile kripto para yatırımı yaptım. Bence bu piyasa çok büyümeyecek. Kripto paraların dominant olması çok küçük ihtimal. Yine de bu bahse yatırım yapılmalı. Şansının küçük de olsa onu denemelisiniz”

Bitcoin’e şüpheyle bakıyor

Peterffy’nin bu açıklamalarının şirketi Interactive Brokers’ın yaz sonu itibariyle kripto para işlemleri başlatacak olmasını duyurmasından sonra gelmesi de dikkat çekti. Peterffy ayrıca, 2017 yılında şirketinin CME Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmaya hazırlandığı bir dönemde de, en büyük kripto paraya şüpheyle yaklaşan bir isimdi.

Bazı müşterilerinin kripto para işlem talep etmesinin anladığını belirten başarılı yatırımcı, regülasyonlar ile gerçek ekonomiye entegre olma konusunda da diğer yatırımcıları dikkatli olmaya çağırdı. Peterffy ayrıca hangi kripto paralara yatırım yaptığı konusunda ise detay vermedi.

Bu hafta 30 bin doların altına düşen en büyük kripto para, The B Word etkinliği öncesinde yükselişe geçmiş ve yapılan açıklamalar ile 32 bin doların yeniden üzerine çıkmıştı. Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 32300 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl