Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’i 1 dolarda öngörerek ünlenen ismin Youtube kanalı tamamen silindi

Bitcoin'in geleceğini, fiyat henüz 1 dolarken öngördüğü bir video ile ünlenen Davinci Jeremie'nin Youtube kanalı silindi.

2011 yılında fiyat henüz 1 dolarken Bitcoin hakkında bir video çekip bunu Youtube’a yükleyen ve bu videonun ortaya çıkmasından sonra ünlenen Bitcoin “influencer”ı Davinci Jeremie’nin kanalı, dün kalıcı olarak kapatıldı.

Jeremie’nin uzun yıllardan beri aktif olan Youtube kanalı 82 binin üzerinde aboneye sahipti. Dün konu hakkında Twitter’dan bir açıklama yapan Jeremie, “Aman Tanrım, Youtube kanalımı kalıcı olarak sildi!” ifadelerini kullandı. Bu tweet, 2 bin 400 kişi tarafından retweet edilip 4 bin 900 beğeni alarak viral oldu. Jeremie’nin Youtube’a yaptığı itirazlar da sonuçsuz kaldı.

Youtube’un kripto para ile ilgili video içeriklerine uzun bir süredir sansür uyguladığı biliniyor. Daha önce birçok popüler kanal, Youtube’un bu politikasından nasibini almıştı.

2011’deki videosunda ne demişti?

Jeremie, 2011’de yayınladığı videoda, Bitcoin’in gelecek yıllarda büyüyeceğini, interneti ve finansı değiştireceğini heyecanla anlatıyor. Okuduğu bir makaleden bahseden isim, artık para göndermek için Bitcoin’i kullandığını belirtiyor, Bitcoin ile yapılan işlemlerde merkezi otoriteler tarafından komisyon kesilmemesi ve göndericinin uzun bir form doldurma gerekliliğinin olmaması karşısında şaşkınlığını ifade ediyor. Ayrıca şunları söylüyor: “Kredi kartımdan çekim yapmak zorunda değildim. Adresimi, posta kodumu ya da diğer bütün saçmalıkları doldurmak zorunda değildim. Oldukça hızlıydı. Kimse benden %3 veya daha fazla miktarda komisyon kesmedi. Oldukça pürüzsüz ve kolaydı.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl