Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ray Dalio: Devletler, Bitcoin ve altına para akışını kesmek isteyebilir

Dünyanın en önemli serbest yatırım fonu yöneticilerinden biri olan Ray Dalio, devletlerin altın ve Bitcoin'e giden para akışını kesmek isteyebileceğini söyledi.

Bridgewater Associates’ın kurucusu olan Dalio, Linkedin’den yaptığı paylaşımda ABD hükumetinin Bitcoin ve altına akan fonun önüne geçmek isteyebileceğini belirtti. Bunun için insanları şoke eden vergi zamları uygulanabileceğini ve bu şekilde çeşitli varlık sınıflarına para yatırmanın önüne geçilebileceğini söyleyen Dalio şu ifadeleri kullandı:

“Eğer tarih ve mantık bize yol gösterecekse, şu anda paraya ihtiyacı olan politikacılar vergi yükünü artıracaktır. Ayrıca paranın borç varlıklarından çıkıp diğer varlıklara, değer saklama araçlarına (altın ve Bitcoin gibi) geçmesi hoşlarına gitmeyecektir. Bu yüzden paranın başka yerlere ve varlıklara gitmesini engellemek isteyeceklerdir”

“Nakit çöptür”

Bitcoin’e olumlu bakan bir ekonomi uzmanı olan Dalio, yatırımcıları iyi çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmaları konusunda da uyardı. “Nakit çöptür” fikrinin arkasında durduğunu fade eden Dalio, takipçilerine nakit tutmamaları konusunda uyarılarda bulundu:

“Nakit paranın çöp olduğunu düşünüyorum. Ve böyle olmaya da devam edecek. Enflasyona oranlar getirisi hala çok düşük. Bu yüzden;

a) Elinizde nakit tutacağınıza kredi alın

b)Yüksek getiri sağlayan ve borç varlığı olmayan yatırım araçlarına yönelin”

Dalio ayrıca ABD’nin artık kapitalistler için pek de pozitif bir ülke olmayabileceğini söyledi.

Saylor’dan cevap geldi

Dalio’nun bu yorumuna ise son zamanlarda satın aldığı Bitcoin’lerle ön plâna çıkan MicroStrategy firmasının CEO’su Michael Saylor’dan cevap geldi. Saylor, tahvil problemine en net çözümün Bitcoin olduğunu belirtti ve en büyük kripto paranın, çeşitlendirilmiş bir portföye oranla çok daha pratik bir çözüm olduğunu savundu.

Bilindiği üzere daha önce Bitcoin’e ciddi şekilde şüpheyle yaklaşan Dalio, daha sonra bu fikrini değiştirmişti. Bitcoin’in iyi bir varlık saklama aracı olduğunu bu sözleriyle de kabul eden 71 yaşındaki iş adamının kurduğu Bridgewater şirketinin yatırım yöneticisi Rebecca Patterson da, şirketin Bitcoin yatırımını düşünebileceğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl