Ponzi oyunu BitConnect kapandı, kullanıcılar büyük zararlara uğradı

Kripto para piyasasında yer alan birçok kişinin bir ponzi olduğuna dair uzun süredir uyarılarda bulunduğu kredi verme ve takas platformu BitConnect kapandı. Resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre sitenin kapanmasının ardında yatan sebepler “platform hakkında basında yer alan kötü haberler, hem Teksas hem de Kuzey Karolina güvenlik kurullarınca yapılan iki ayrı ihtarname ile durmaksızın devam eden DDoS saldırıları” olarak bildirildi. Duyurudan bir gün önce 320$’ın üzerinde işlem gören BitConnect token’i BCC, duyuruyla birlikte belki de kripto para tarihi boyunca...

Kripto para piyasasında yer alan birçok kişinin bir ponzi olduğuna dair uzun süredir uyarılarda bulunduğu kredi verme ve takas platformu BitConnect kapandı.

Resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre sitenin kapanmasının ardında yatan sebepler “platform hakkında basında yer alan kötü haberler, hem Teksas hem de Kuzey Karolina güvenlik kurullarınca yapılan iki ayrı ihtarname ile durmaksızın devam eden DDoS saldırıları” olarak bildirildi. Duyurudan bir gün önce 320$’ın üzerinde işlem gören BitConnect token’i BCC, duyuruyla birlikte belki de kripto para tarihi boyunca eşine rastlanmamış bir düşüş yaşayarak 17$’ın altına geriledi. BitConnect’e katılmış olan pek çok kullanıcının büyük zararları oldu.

Aralarında Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin’in de olduğu kripto para topluluğundaki birçok insan BitConnect’i bir ponzi planı yürütmekle suçlamıştı.

Sistem nasıl işliyordu?

Sisteme aşina olmayanlar için BitConnect şöyle işliyordu: Kullanıcılar, sisteme Bitcoin gönderiyor ve bu Bitcoin’ler BCC’ye çevriliyordu. Sistemden faiz kazanabilmek için BCC’ler sistemde belirli bir süre tutulmak zorundaydı. Örneğin sisteme 10.000$ yatırmak istediniz. Bu durumda plana göre ana para 180 gün içeride kalmak zorundaydı. Elde edeceğiniz faiz getirisi günlük %20 bonusla birlikte yaklaşık olarak aylık %40 olacaktı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl