Zor durumdaki Alameda’dan BitDAO token için kanıt geldi

Binance CEO'su CZ'nin FTT token satış kararıyla birlikte baskı altına giren ve bu sabah saatlerinde Bybit'ten de "Sözünüzü tutun" uyarısı alan Alameda Research, gerekli kanıtları sundu ve BitDAO token satışı yapmadığını göstermiş oldu.

Binance CEO’su Zhao tarafından suçlanan ve finansal açıdan da bir anda çok zor bir durumla karşı karşıya kalan Alameda Research şirketi hala 100 milyon adet BitDAO token tuttuğuna dair zincir üstü kanıtları sağladı.

Konuyla ilgili beklenen açıklama BitDAO’nun resmi Twitter adresinden yapılırken şu ifadeler kullanıldı:

“100 milyon adet BIT orijinal BIP-4 takas cüzdanına transfer edilmiştir. Alameda Research ve CEO Caroline Ellison’a hızlı verdikleri cevap için de teşekkür ederiz. Takas anlaşması yapılan FTT ve BitDAO token’ların, satış yapılmayacağı sözü verilen dönemin sonuna kadar, belirlenen zincir üstü adreslerde tutulmasını öneririz”

Her şey CZ’nin açıklamasıyla başladı

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve kardeş şirketler olarak görülen Alameda ve FTX için her şey Pazar günü itibariyle bir anda tersine dönmeye başlamıştı. Binance CEO’su Zhao’nun, FTX borsasını kendileri aleyhine lobicilik yapmakla suçlaması ve Alameda’nın bilançosu hakkındaki şüphelerin ardından FTT token’ları satacağını açıklaması , iki şirketi çok zor bir duruma sokmuştu.

Bu sabah saatlerinde de Bybit borsası CEO’su Ben Zhou, bu sabah Alameda ile yapılan takas ve satmama anlaşmasını açıklamış ve Alameda’nın satış yaptığına yönelik dedikodular olduğunu belirtmişti.

Tweet’lerden kısa süre sonra ise Alameda CEO’su Caroline Ellison verdiği cevapta satışı yapanın kendileri olmadığını söylemiş ve gerekli kanıtları da sunacaklarını açıklamıştı.

BitDAO satışını yapan şirketin Bynit borsasının da yatırımcıları arasında olan bir girişim sermayesi şirketi olduğu iddia ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl