Kripto madencilik firması Bitdeer, büyümeye devam ediyor: 23 bin makine yerine ulaştı

Asya ülkesi Bhutan'da Bitcoin madenciliği yapan ve hükumetle birlikte çalışan Bitdeer şirketi büyümeye devam ediyor. Firma son olarak 23 bin madencilik cihazını aldı ve kuruluma hazır hale getirdi.

bitcoin-asic

Bitmain’in kurucularından olan ve olaylı şekilde ayrıldıktan sonra Bitdeer madencilik şirketini devralan Jihan Wu, firmasını büyütmeye devam ediyor. Merkezi Singapur’da olan ancak Asya ülkesi Bhutan’da da hükumetle koordineli bir şekilde Bitcoin madenciliği yapan şirket son olarak 23 bin cihaz siparişini teslim aldı.

Ülkede ayrıca yeni bir madencilik tesisinin inşaatını da bitiren Jihan Wu’nun şirketi, bu tesiste temmuz ayı sonu itibarıyla 23 bin madencilik cihazının hazır olduğunu ancak çalışmaya henüz başlamadığını belirtti. Tüm makineler çalışmaya başladığı zaman bu yeni tesis, saniyede 2.5 exahash’lik hash rate üretecek.

Bitdeer’dan yapılan açıklamada ayrıca temmuz ayında 220 Bitcoin üretildiği ve bunun geçen seneki aynı dönemden %41 daha fazla olduğu ifade edildi. Firmanın temmuz ayı sonu itibarıyla ürettiği toplam hash rate de 7.9 exahash oldu. Bitdeer ayrıca, Teksas’taki aşırı hava sıcaklığından ötürü de buradaki tesisindeki faaliyetleri durdurdu ve şebekeden enerji çekimine ara verdi.

Bilindiği üzere Bitman’den ayrıldıktan sonra tazminatın bir bölümü olarak Bitdeer şirketini de devralan Jihan Wu, en büyük hidroelektrik kaynaklarının olduğu ülkelerden biri olan Bhutan’da büyük bir madencilik yatırımı yapıyor.

Wu son olarak burada Yeşil Bitcoin Fonu adında Bhutan’daki Bitcoin madenciliğine yatırım yapan bir fon başlatmıştı. Fon 6 yıllık süre içerisinde ilk aşamada 80 milyon dolarlık yatırım almayı hedefliyor. Her yatırımcı en az 5 milyon dolar yatırım yapmak zorunda…

Bitdeer şirketi, nisan ayında da Nasdaq’ta listelenmeye başlamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl