Kripto para borsası Bitfinex’e DDoS saldırısı

Poloniex‘in ardından en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, dün DDoS saldırı altında olduklarını açıkladı. Borsanın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Platform DDoS saldırısı altındadır. Daha katı bir koruma seviyesi sağlıyoruz.” denildi. Saldırıların 13 Haziran 2017 tarihinde listelenen IOTA’ya yönelik mevduatları ve para çekme işlemlerini etkilediği bildirildi. Saldırı, bir saat sonra kontrol altına alındı İlk açıklamadan bir saat sonra ikinci bir açıklama yapan borsa, sitenin güvenliğinin sağlandığını ve durumu yakından takip ettiklerini duyurdu. DDoS saldırısının ardından paylaşılan...

Poloniex‘in ardından en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, dün DDoS saldırı altında olduklarını açıkladı.

Borsanın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Platform DDoS saldırısı altındadır. Daha katı bir koruma seviyesi sağlıyoruz.” denildi.

Saldırıların 13 Haziran 2017 tarihinde listelenen IOTA’ya yönelik mevduatları ve para çekme işlemlerini etkilediği bildirildi.

Saldırı, bir saat sonra kontrol altına alındı

İlk açıklamadan bir saat sonra ikinci bir açıklama yapan borsa, sitenin güvenliğinin sağlandığını ve durumu yakından takip ettiklerini duyurdu.

DDoS saldırısının ardından paylaşılan tweet dizisinde Bitfinex, kullanıcılarına IOTA cüzdanlarına geçiçi olarak erişilemese de cüzdanlardaki mevduatlar konusunda güvence verdi.

Bitfinex’ten kullanıcılarına garanti

En son yapılan duyuruda ise müşterilere, işlemlerin geçiçi olarak aksamış olmasına karşın bir düzeltme üzerinde çalışıldığı ifade edilerek mevduatların güvence altında olduğu garanti edildi.

IOTA, bu yıl piyasaya çıkmış olmasına karşın Bitfinex’te en çok işlem yapılan coinlerden biri oldu. IOTA, aynı zamanda bu kadar kısa bir sürede 1.5 milyar Dolar’lık bir piyasa değerne ulaşarak rekor kırdı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl