Bitfinex, 87 kripto para çiftini borsadan çıkarıyor

En önemli kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, 26 Mart'tan itibaren 87 kripto para çiftini liste dışı edecek.

Kripto para borsası Bitfinex, bu ayın başlarında 45 kripto para çiftini borsadan kaldırmasının ardından şimdi yine birçok kripto para çiftini daha liste dışı edeceğini açıkladı.

Açıklamaya göre borsa, zayıf işlem hacimlerinden dolayı 26 Mart 2020 TSİ 13.00’ten itibaren toplamda 87 kripto para çiftini listeden çıkaracak.

Kullanıcılardan bu çiftlerdeki açık emirlerini iptal etmeleri istendi. İptal edilmeyen emirler, sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek. Bitfinex, bu kripto paraların borsadaki diğer çiftlerle alınıp satılmaya devam edilebileceğini vurguladı.

Borsa bu çiftlerin kaldırılmasıyla platformun daha akıcı ve optimize edilmiş bir alım satım deneyimi sunacağını ümit ediyor.

Alınan bu karar uygulamaya konulduktan sonra Bitfinex’teki 368 aktif işlem çifti 281’e düşürülecek. Kaldırılacak işlem çiftlerinin büyük çoğunluğunu Ethereum çiftleri oluşturuyor. 50’den fazla Ethereum çifti liste dışı edilirken 18 de Bitcoin çifti kapatılacak. Çeşitli altcoin’lerdeki Stellar, Tether, Avro ve Sterlin çiftleri de iptal edilecek.

Kaldırılacak olan çiftlerin yer aldığı liste resmi açıklamada.

2012 yılından bu yana varlığını sürdüren borsa, son 24 saatteki 400 milyon dolarlık hacmiyle en önemli kripto para borsaları arasında.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl