Bitfinex borsası, 100 bin dolarlık USDT için 23.7 milyon dolar ödedi

Kripto para borsası Bitfinex, 100 bin dolarılık USDT işlemi için tam 23.7 milyon dolar ücret ödedi. Uzmanlar büyük bir yanlışlığın bu duruma sebep olduğunu belirtirken, işlem TSİ yaklaşık 14.10 civarında yapıldı.

Kripto para piyasalarında, hack saldırılarından şifrelerini unutan fon sahiplerine kadar birçok hikaye senelerdir mevcut ancak bu işi profesyonelce yapan bir borsanın yaptığı hata, ilk kez yaşanıyor olabilir.

Büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, ana cüzdanlarından, 2019 yılında kendisinden bağımsız bir şirkete dönüşen DeversiFi’ın cüzdanlarına gönderdiği 100 bin USDT için tam 23.7 milyon dolar ödedi.

DeversiFi şirketinin bir sözcüsünden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“27 Eylül saat 11.10’da (UTC saati) DeversiFi kullanıcı arayüzü ile bir donanım cüzdan kullanılarak, yüksek gaz ücreti ödenen fon yatırma işlemi gerçekleşmiştir. DeversiFi olarak bu durumun sebebini soruşturmaktayız. DeversiFi’ın hiçbir kullanıcısının fonları tehlike altında değildir. Bu durum, DeversiFi’ın kendisi çözmesi gereken bir meseledir. Operasyonlarımızda bir aksama yoktur”

Hatalı işlem, DeversiFi’ın cüzdanına geçmeden önce başka bir cüzdana gönderilen USDT fonunun, bir akıllı sözleşme etkileşimiydi. İşlemde ayrıca Ethereum ücretlerinin tahmin edilmesini kolaylaştırmak için tasarlanan yeni uygulama EIP-1559 işlem türü kullanıldı.

İşlem, son 7 gün içinde en çok çıkarılan bloklarda ilk 10 içinde bulunan bilinmeyen bir Ethereum madencisinin çıkardığı bloka eklendi.

Daha önce Haziran 2020’de toplamda iki Ethereum işlemi için 5.2 milyon dolarlık ücret ödenmişti. 23.7 milyon dolarlık ücretin tarihin en pahalı Ethereum işlem ücreti olduğu tahmin ediliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl