Bitfinex’ten 182,500 BTC’lik transfer

Kripto para borsası Bitfinex, 1.7 milyar dolar değerindeki 182,500 BTC'yi birkaç farklı işlemde yeni bir soğuk cüzdanda topladı.

Önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex, büyük bir transfer işlemi gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 saat süren operasyonda 182,500 BTC 6 farklı işlem ile bc1qgdj… adresinde toplandı.

Tüm Bitcoin’lerin varış adresindeki 182,500 BTC, mevcut fiyatlarla 1.7 milyar dolar ediyor. Bu adres, aynı zamanda BitInfoCharts‘a göre, en çok Bitcoin tutulan ikinci adres oldu. Birinci sırada Huobi’nin cüzdanı bulunuyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Bitfinex’in teknoloji direktörü Ardoino, 182 binden fazla BTC’nin yeni bir soğuk cüzdana taşındığını söyledi ve Whale Alert gibi Bitcoin blok zincirlerini izleyerek büyük hareketleri bildiren servislerin bu transferi Bitfinex’in havuzuna eklemelerini istedi.

Bitfinex’in yeni soğuk cüzdan adresi, aynı zamanda en çok Bitcoin bulunan SegWit adresi olma niteliği taşıyor. Ona en yakın SegWit adresinde 40,000 BTC var.

SegWit adresleri “bc1” ile başlıyor ve harflerin tamamının küçük olmasına ek olarak sıradan BTC adreslerine göre daha çok karakter içeriyor. Sıradan BTC adresleri de 1 veya 3 ile başlıyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl