Bitfinex CTO’su Ardoino: Bitcoin tahvilleri bu yaz geliyor

Paris'te devam eden Blockchain Week'te konuşan kripto para borsası Bitfinex ve Tether'in CTO'su Paolo Ardoino, uzun süredir beklenen Bitcoin tahvilleri için yaz aylarını işaret etti.

El Salvador başkanı Nayib Bukele’nin 2021 yılında kasım ayında açıkladığı ve 2022’nin mart ayında çıkarılacağını belirttiği Bitcoin tahvilleri hala yatırımcısını bekletirken konuyla ilgili ise Paolo Ardoino’dan önemli bir duyuru geldi.

Yakın ilişkileriyle bilinen Tether ve Bitfinex şirketlerinin CTO’su olan Paolo Ardoino, Paris’teki Blockchain Week’te konuştu ve El Salvador’un tahviller için gerekli kanunları hazırladığını, ayrıca tahvillerin haziran ile eylül arasındaki bir dönemde çıkarılacağını düşündüğünü söyledi.

“Dijital hisse şeklinde olması talebi var”

Bununla birlikte Ardoino, önemli bir bilgi daha verdi ve tahvillerin dijital yatırım sözleşmeleri şeklinde çıkarılabileceğini belirtti:

“Bitcoin tahvillerini çıkarma fikri ortaya atıldığında, ABD Hazine tahvil oranları çok daha azdı. Ancak şu anda Hazine tahvillerinin getirisi %4.5 oldu. Bu rakamlarla %7’lik tahvilleri satmak çok zor olacak. Yatırımcılardan aldığımız geri dönüşler, tahvillerin daha çok bir enerji şirketinin ya da Bitcoin madencilik şirketinin hissesi gibi satılması yönünde…”

Bilindiği üzere El Salvador tahvillerin çıkarılması konusunda Bitfinex şirketiyle anlaşma sağlamıştı. Latin Amerika ülkesi 2021 yılının eylül ayında Bitcoin’i resmi para ilân etmişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl