Bitfinex çevrim dışı: DDoS saldırısı açıklaması

Kripto para borsası Bitfinex'e öğle saatlerinde erişim sağlanamadı. Yaklaşık 45 dakika süren kesintinin ardından açıklama yapan borsa, platformun bir DDoS saldırısı geçirdiğini bildirdi.

Bugün öğle saatlerinde Önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex’e yaklaşık 45 dakika boyunca erişim sağlanamadı. Borsaya girildiğinde ziyaretçileri, “Kısa süre içinde tekrar çevrim içi olacağız. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” açıklaması karşılıyordu.

Borsanın Twitter hesabından yapılan bir başka açıklamada ise bunun bir DDoS saldırısı olduğunun tahmin edildiği ve konunun araştırıldığı ifade edilmişti.

Bitfinex, gerçekleştirilen bakımın ardından yayınlanan son açıklamada ise “Bitfinex platformundaki servisler yeniden başlatıldı. Platformumuza yönelik dağıtık bir DDoS saldırısı sonucunda daha katı bir koruma seviyesi uyguladık. DDoS saldırısıyla ilişkili tüm sorunlar çözüldü.” denildi.

Bu arada OKEx de Bitfinex’ten saatler önce bir DDoS saldırısı geçirdi ve borsa, hiçbir kullanıcının etkilenmediğini bildirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl