Bitfinex hacker’ı Heather Morgan aylar sonra konuştu: “Dolandırıcılıktır”

2016 yılında Bitfinex borsasından çalınan 120 bin Bitcoin'in önemli bir bölümünü aklamaya çalışırken yakalanan karı-koca hacker'lardan Heather Morgan, aylar sonra Twitter'da konuştu. Hack olayıyla ilgili yorumda bulunmayan Morgan, kendisinin ismi kullanılarak tanıtımı yapılan kripto para projelerine güvenilmemesi gerektiğini söyledi.

Kocasıyla birlikte 120 bn Bitcoin’i Bitfinex borsasından çaldığı iddia edilen ve bu senenin hemen başında Şubat ayında yakalanan Heather Morgan, aylar sonra Twitter’dan takipçilerine seslendi ancak Bitfinex davası hakkında bir açıklama yapmadı.

Kendisinin adı kullanılarak birçok NFT ve kripto para projesinin yaratıldığını belirten Morgan, “Hiçbir kripto para projesinde yokum. Herhangi bir kripto para veya NFT projesine benim dahil olduğum belirtiliyorsa bu yalandır ve bu projeler bir dolandırıcılıktır” dedi.

Morgan böylece yakalanmasından 6 ay sonra ilk kez konuşmuş oldu. Morgan’ın yakalanmadan önce rap şarkıları yazdığı ve bir yazılım şirketi olduğu biliniyordu.

İkili toplamda 8 milyon dolar kefalet ödeyerek serbest kalmış ve tutuksuz yargılanmaya devam ediyorlar.

Çok fazla soru işareti var

Morgan ve kocası Ilya Lichtenstein, Şubat ayında FBI yetkililerinin operasyonuyla yakalanmış ve 6 yıl sonra Bitfinex hacker’larının bulunduğu iddia edilmişti. Çalınan 120 bin Bitcoin’in 94 bini ele geçirilirken, geri kalan 25 binlik BTC hakkında ise herhangi bir yorum yapılmaması dava ve ikili hakkındaki soru işaretlerini artırmıştı.

Karı-koca hacker’ların amatörce hatalar yapması ve adeta yakalanmak için davetiye çıkarması ciddi şekilde tartılılmış ve gerçek hacker’ların bu ikili olup olmadığı sorgulanmıştı.

Öte yandan bu Bitcoin’lerin Bitfinex’e de geri gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor ancak bu süreç de dava nedeniyle henüz başlamış değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl