Kripto para borsası Bitfinex, LEO’yu işleme açıyor

Kripto para borsası Bitfinex, 1 milyar dolarlık özel satışın ardından LEO'yu işleme açıyor. Borsa, LEO'nun 20 Mayıs'tan itibaren listeleneceğini bildirdi.

1766 0

Kripto para borsası Bitfinex, LEO token’ını işleme açıyor.

Bilindiği üzere borsa, bir süre önce 1 milyar dolar toplamayı hedeflediği, akredite yatırımcılara açık özel bir token satışı gerçekleştirmişti. Bu satışta her bir USDT karşılığında 1 LEO satıldı ve hedeflenen 1 milyar dolara başarıyla ulaşıldığı açıklandı.

Bitfinex, bugün yapılan açıklamaya göre 20 Mayıs TSİ 11.00’de LEO’yu alım satıma açıyor. Açıklamada, token’ın BTC, USD, USDT, EOS ve ETH’ye karşı işlem göreceği belirtildi.

Geçtiğimiz Nisan ayında New York Başsavcılığı, Bitfinex’i 850 milyon dolarlık müşteri fonu eksiğini Tether’in rezervlerini kullanarak örtbas etmekle suçlamıştı. Bitfinex de iddiaları reddederek 850 milyon doların eksik değil, blokeli olduğunu söylemişti. Bu olayın ardından LEO adında bir dijital para çıkaran borsa, satıştan elde edeceği miktarı, 850 milyon doları karşılamak üzere kullanmayı planlamıştı.

Borsa, blokeli olduğunu ileri sürdüğü 850 milyon dolarını, LEO’dan elde ettiği 1 milyar dolar ile karşılamayı planlıyor. 850 milyon dolar geri alındığında tamamının ihraç edilen LEO’ları satın almak ve yakmak üzere kullanılacağı sözü verildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun