Bitfinex, 16 yeni işlem çiftiyle, yenilenmiş Paper Trade platformunu açıyor

Kripto para borsası Bitfinex, bugün yenilenmiş Paper Trade platformunun lansmanını duyurdu. Platformda BTC, ETH, SOL ve MATIC de dahil olmak üzere 18 spot ve 16 vadeli işlem çiftiyle hizmet sunuluyor.

Bitfinex, konuya ilişkin açıklamasında, Paper Trade platformunun hem sofistike hem de yeni yatırımcılar için tasarlandığını belirtti. Paper Trade, sofistike yatırımcıların alım satım stratejileri oluşturmalarının yanı sıra gerçek dünya ortamında performanslarını izlemeleri için de fırsatlar sunuyor. Yeni yatırımcılar için ise alım satım işlemlerini güvenli ve risksiz bir şekilde deneme şansı sağlıyor.

Platform, Bitfinex borsasına entegre şekilde çalışıyor ve Bitfinex hesabı olan herkes tarafından kullanılabiliyor.

Bitfinex Paper Trade, Bitfinex’te spot ve margin gibi piyasaların bir simülasyonu olma işlevi de görüyor. Böylece kullanıcılar, herhangi bir risk almadan gerçek Bitfinex piyasasında mevcut olan emir defteri ve kaldıraç seviyelerini deneyimleyebiliyor. BTC ve ETH piyasasında derin likidite sağlayıcılardan biri olan Bitfinex, özellikle en büyük iki kripto çiftinde stratejileri test etmek isteyen kullanıcılar için önemli bir platform.

Bitfinex’in Paper Trade platformu, sadece yatırım fonları veya kurumsal şirketlerdeki yatırımcıların ayrıcalıklı olarak faydalanabildiği sofistike algoritmik alım satım araçlarına ve verilere erişimi herkese sunuyor.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, “Yenilenmiş Paper Trade platformu, Bitfinex’teki pek çok farklı trade türüne hizmet ediyor. Yeni ve küçük yatırımcıdan daha büyük profesyonel yatırımcılara ve kurumlara kadar, platform sermayelerini riske atmadan gerçek zamanlı olarak alım satım yapma ve gerçek piyasa koşullarını deneyimleme fırsatı sunuyor. Bu aynı zamanda, finansal özgürlük sağlamanın yanı sıra, finans ve teknolojiye geniş kitlelerin erişimini demokratikleştirme vizyonumuzu uyguladığımız bir başka örnektir.” dedi.

Platformdaki yatırımcılar, Spread Ladder’ın son zamanlarda tanıtılan tam ürün yelpazesi ve yatırımcıların fikir alışverişi yapabilecekleri bir sosyal ağ olan Bitfinex Pulse’a da erişim sağlayabilirler.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl