Bitfinex CTO’su borsanın Tether’dan nasıl kâr ettiğini açıkladı

Bitfinex'in teknoloji direktörü Paolo Ardoino, şirketin borsa için büyük bir maddi kaynak olarak nitelendirdiği Tether'dan nasıl kâr ettiğini açıkladı.

Bitfinex’in teknoloji direktörü Paolo Ardoino, Tether’ın borsa için para konusunda büyük bir itici güç olduğunu söyledi.

Bitfinex’in ABD Doları ile desteklendiği belirtilen stabil kripto para USDT’nin ihraççısı konumundaki Tether’ın ana şirketi olduğu söylenebilir. Esasında iki şirket iFinex çatısı altında bulunuyor. Tether, stabil kripto para pazarının açık ara hakimi. Son zamanlarda basılan yeni USDT’lerle USDT’nin piyasa değeri, 5.3 milyar dolara ulaştı. Günlük işlem hacmi ise 50 milyar doları geride bıraktı ki bu Bitcoin’den bile daha yüksek.

Öte yandan USDT’nin ABD Doları desteği, geçtiğimiz yıl boyunca önemli bir tartışma konusu oldu. Tether’ın ABD Doları ile yüzde 100 oranında desteklendiği söylenirken Bitfinex, kripto paranın dolar ile yüzde 74 oranında desteklendiğini açıkladı. Dahası, kripto para borsası, geçen yıl borsanın 850 milyon dolarlık kaybını Tether’ın rezervlerini kullanarak karşılamakla suçlandı.

Tüm bunlara karşın Ardoino, Tether’ı borsa için büyük bir parasal itici güç olarak nitelendiriyor. Decrypt’e verdiği en son röportajda teknoloji direktörü, şirketin Tether’dan nasıl gelir elde ettiğini de açıkladı ve “Tether’ın gelirleri, temelde nakit tutma ve hazine tahvilleri gibi güvenli yatırımlardan geliyor.” dedi. Bu şekilde yılda yüzde 3.5’e kadar gelir elde edebildiklerini ifade eden Ardoino, Tether’ın milyar dolarlık piyasa değeri göz önüne alındığında ortaya epeyce ilginç bir para çıktığını söyledi. Ardoino, bu rakamın 100 milyon doların üzerinde olduğunu dile getirdi.

Son olarak Ardoino, Tether rezervlerinin çoğunun yatırımlardan ziyade nakit olarak tutulduğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl