Bitfinex ve Tether yöneticisi mahkemede ifade verecek

2019'dan bu yana süren manipülasyon davasında Tether ve Bitfnex CTO'su Paolo Ardoino'nun ifade vereceği belirtildi. Ardoino'nun avukatlarının daha fazla zaman talebi ise hakim tarafından reddedildi.

Bitfinex ve Tether firmalarının aleyhine 2019 yılında açılan ve iki şirket ile yöneticilerinin kripto piyasalarına 1.4 trilyon dolarlık zarar verdiğinin iddia edildiği davada Paolo Ardoino’nun ifade vermesine karar verildi.

Ardoino’nun avukatları ekim ayı başına kadar ek süre talep ederken bu istekleri reddedildi. LeboBTC şirketi kurucusu olan Jason Leibowitz tarafından açılan toplu sınıf davasında, Ardoino yarın hakim karşısına çıkacak ve ifade verecek.

Davacılar; Tether, Bitfinex ve Crypto Capital şirketleriyle onların yöneticilerini, kötü yönetimle suçlamışlardı. “Kötü yönetim” tabirinin içinde ise banka dolandırıcılığı ile para aklama suçlamaları da bulunuyor.

Tether şirketi ise davanın açıldığı dönemde yaptığı açıklamayla tüm suçlamaları reddetmişti.

Ardoino’nun ifade vereceği konular arasında Tether’in işlem kayıtlarındaki eksiklikler, kredi yaratma politikası ve Tether rezervlerinin tutulduğu cüzdanlarla ilgili bazı sorunlar yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl