Bitget en az 100 milyon dolarlık Web3 fonu duyurdu

Seyşeller merkezli kripto para borsası Bitget, 100 milyon dolarlık Web3 fonu açıkladı. Borsa bu rakamı başlangıç olarak duyururken, yatırımcılar arasında Foresight, Dragonfly ve DAO Maker gibi şirketler bulunuyor.

Son dönemdeki aktif yatırım politikası ve sponsorluk hamleleriyle ön plana çıkan Bitget borsası, şimdi de 100 milyon dolarlık bir Web3 fonu duyurdu. Yatırımcıları arasında, geçtiğimiz günlerde Bitget’e 10 milyon dolarlık yatırım yapan DragonFly’ın da bulunduğu fon, Web3 firmalarına destek olacak.

İlk hedef Asya bölgesi…

Bitget Web3 Fonu, küresel projeleri araştıracak olsa da, yapılan açıklamada ilk hedefin Asya bölgesi olduğu belirtildi. “Yeni jenerasyon kripto projelerinin” desteklenmesinin amaçlandığı ifade edilirken, yatırımcılar arasında Foresight Ventures, DAO Maker ve ABCDE Capital gibi önemli şirketlerin de olduğu bilgisi verildi. Açıklanan 100 milyon dolarlık rakamın da başlangıç olduğu bildirildi.

“Web3 alanı hızla büyüyor”

Bitget’in duyurusunda Web3 sektörünün hızlı bir büyüme kaydettiği belirtilirken şu ifadeler yer aldı:

“Web3 dünyası çok hızlı bir büyüme içine girdi. Projelerin büyük bölümü desteği hak ediyor. Web3’ü küresel bir ilgi alanı yapmak ve Web2’nin geldiği yere gelmesini sağlamak için bu desteği vermek istiyoruz”

Bitget de büyüyor

Dünyada hızla büyüyen borsalar arasında yer alan Bitget, 2022 yılında birçok borsa önemli derecede işten çıkarma furyası başlatmasına rağmen, çıkarma yapmayacağını ve hatta, 2023’in ilk yarısı itibarıyla da çalışan sayısını %50 oranında artıracağını belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl