Bitget, sosyal işlemlere güven aşılamak için Messi ile 2022 Dünya Kupası’na katılıyor

Bitget sponsorluğunda

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası, 220 milyar dolar yatırım maliyetiyle tarihin en pahalı Dünya Kupa’larından biri. Rakam, Rusya’da düzenlenen bir önceki Dünya Kupası için harcan paranın 15 katı. Öte yandan Bloomberg’e göre, kripto ve blok zinciri şirketleri, Mart 2021’den Ağustos 2022’ye kadar sporla ilgili pazarlamaya 2.4 milyar doların üzerinde yatırım yaptı. Nielsen, blok zinciri şirketlerinin spor pazarlamasına yaptığı yatırımların 2026’ya kadar 5 milyar doların üzerine çıkmasını bekliyor. Lider kripto para borsası Bitget, bu büyük etkinliği Messi’nin oynadığı büyük bir pazarlama kampanyasıyla kutlama fırsatını değerlendiriyor. Kampanya, yeni bir marka filmi “Fark Yarat“, 1 milyon BGB’ye varan Dünya Kupası temalı etkinlikler, Messi’nin imzalı forması ve Seed NFT koleksiyonunu içeriyor.

Dünya Kupası’nın ilk turunda Arjantin ile Meksika arasındaki maçın ardından Messi, kişisel yıllık gol rekoruna ulaştı ve Maradona’nın Dünya Kupası gol rekorunu egale etti. Ayrıca muazzam performansı nedeniyle 2022 Dünya Kupası’nda son 16 turunda Arjantin takımına liderlik ediyor. Dünya Kupası sırasında Messi’nin kendisini ve takımını yeni zirvelere taşıma ruhundan ilham alan Bitget, sınırları yeniden zorlama umuduyla yeni bir dizi kampanya başlattı. Şirket, bu yılın Ekim ayında “A Perfect 10” kampanyasıyla partnerliğini duyurduğundan beri, marka filmi 1 ay içinde 3.4 milyondan fazla görüntülendi. Yeni kampanya bir rekor daha kırmaya hazırlanıyor.

Bitget’in vizyonu, en iyi sosyal işlem deneyimini sağlamak. Bu Haziran ayından itibaren ekip, 450 kişiden 900 kişiye çıkarak kripto kışı boyunca neredeyse ikiye katlandı ve ayrıca planın 2023’ün ilk çeyreğine kadar 1200 kişiye genişletileceği duyuruldu. Borsa, ortamdan bağımsız olarak inşa etmeye ve iyileştirmeye odaklanıyor, tıpkı futbol efsanesi gibi.

2018 yılında kurulan Bitget, önde gelen bir kripto para borsası ve kripto türev borsası olarak dünya genelinde ilk 5’e girmiştir; temel özellikleri olarak yenilikçi ürünler ve sosyal işlem hizmetleri ile şu anda dünya çapında 100’den fazla ülkede 8 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Messi, Bitget ortaklığı hakkında şunları söyledi:

“Böylesine heyecan verici bir kampanyayla beni kripto sosyal işlem dünyasının bir parçası yaptığı için Bitget’e teşekkür etmek istiyorum. Bitget’in vizyona öncülük eden ve sektörde yeni bir yol çizen marka filmi ‘fark yarat’ konseptini seviyorum. Herkesin korumaya sorumlu bir şekilde yatırım yapması önemlidir ve Bitget’in bir dizi koruma girişimiyle bunu ciddiye aldığını görmek güven verici.”

Bitget yöneticisi Gracy Chen ise şöyle konuştu:”GOAT ile ortaklık, en iyi performansı elde etmek için bize ilham veriyor ve Dünya Kupası dönemi, anın parlaması için inşa etmenin ve antrenman yapmanın önemini kendimize hatırlatmak için en iyi zamandır. Kripto dünyasındaki futbol ruhunu kutlamak istiyoruz ve zor zamanlarda bile ekosisteme yatırım yapmaya devam etmeye hazırız. Ayrıca, görebileceğimiz gibi, Web3 trendi birçok farklı sektöre yayılıyor, blok zinciri teknolojisinin kullanım durumlarının sporcuların NFT’ler, fan token’lar ve metaverse etkinlikleri gibi topluluklarıyla etkileşimi artırmalarına yardımcı olduğunu görebiliyoruz.”

Bitget, kripto kabulünü artırmak üzere spor aktiviteleri aracılığıyla web2 ve web3 arasındaki boşluğu doldurmak için çalışıyor. Son yıllarda yatırımcılar arasında kripto, artan şekilde benimsendi ancak genel halk arasında hala yaygın yanlış inanışlar var. Bitget, kripto paraların benimsenmesini daha da artırmak ve kamuoyunda daha iyi bir kripto para anlayışı geliştirmek için güvenilir spor/e-spor takımları veya oyuncuları ile ittifaklar kuruyor. Bunlardan başlıcıları ise Juventus, yakın zamanda Lionel Messi, espor devi Team Spirit ve birinci sınıf uluslararası espor turnuvaları ve etkinliklerinin düzenleyicisi PGL.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl