Bitget, özel cüzdan ile fon saklama servisini devreye alıyor

Önde gelen kripto para borsası Bitget, profesyonel yatırımcılar ve şirketler için Fon Saklama Servisi‘ni başlatıyor. Verilen bilgiye göre, müşterilerin fonlarının güvenliğini artırmak için uygun hesaplara ayrı cüzdanlar sunacak. Borsa ayrıca, yakın zamanda, kullanıcıların güvenini tesis etmek için, varlıkların 1:1 oranında tutulduğunu göstermek amacıyla Merkle Ağacı Rezerv Kanıtını da yayımladı.

Fon Saklama Servisi’nden yararlanmak için kullanıcıların platformdaki varlık toplamlarının (spot, vadeli, Bitget Earn, fiat para ve kaldıraç dahil) 100.000 USDT ve üstü değerde olması gerektiği belirtiliyor. Başvuru onaylandıktan sonra, kullanıcıya ana rezervden ayrı, fonları kontrol edip çekebilecekleri, kendi adresi olan ayrı bir cüzdan tanımlanacak.

Varlıkları ayrı bir cüzdanda tutmak, kullanıcıların fonlarını toplu çekim işlemleri (panik çekim) sebebiyle borsa hücumu veya diğer siber tehlikelerden etkilenmelerini engeller. Cüzdan varlıkları, kullanıcının gereklilikleri karşıladığından emin olmak için günlük bazda toplanır.

Ayrıca, Bitget, en son Merkle Ağacı anlık görüntülerini 31 Aralık 2022 de güncelledi. Buna göre en popüler token’ların rezerv oranları şu şekilde:

  • BTC rezervleri %650
  • USDT rezervleri %185
  • ETH rezervleri %237

Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, konuya ilişkin “Müşterilerimizin varlıklarını korumak, Bitget’te her zaman önceliğimiz olmuş ve olacaktır. Endüstrideki bazı kötü aktörlerin düşüşünden sonra, güvenlik için bir dizi önlem aldık. 300 Milyon ABD$’lık Bitget Koruma Fonu ve Merkle Ağacı Kanıt Rezervleri’nin ardından, Fon Saklama Servisi’ni de duyurmaktan gurur duyuyoruz. Yeni servis; uygun kullanıcılara adanmış cüzdanlar ve endüstri derecesi güvenlik sistemleri ile kullanıcılarımız ve onların varlıkları için güvenliği şeffaflığı teşvik edecek ve güvenliği arttıracaktır.” açıklamasında bulundu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl