Kripto borsası Bitget’ten Milli sporcularımıza büyük destek

Büyük kripto para borsalarından Bitget, 3 Milli sporcumuza küresel çaptaki mücadelelerinde destek olacak.

Bilinen kripto para borsalarından biri olan Bitget, Milli sporcularımız Buse Tosun Çavuşoğlu, İlkin Aydın ve Samet Gümüş’e küresel çapta gösterecekleri mücadelelerde destek olacak. Konuyla ilgili İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Bitget Global Operasyon Direktörü (COO) Vugar Usi Zade, kampanyaya “Fark Yarat” adını verdiklerini söyledi.

Usi Zade, Türkiye’nin gurur duyduğu bu sporcular ile yapılan iş birliği hakkında konuşurken hem Türkiye’ye verdikleri önemi hem de kadın sporculara olan desteklerine değindi:

“Bugün Türk Milli Sporcularımızla yaptığımız ‘Fark Yarat’ kampanyasını aslında bir maddi destekten ziyade, Türk gençliğinin ve Türk insanının gurur duyacağı bir an olarak görüyoruz. Son iki senedir değerli takım arkadaşlarımızla sürekli yatırım yaptığımız bir ülke olan Türkiye’ye yaptığımız yatırımlar artarak devam edecek. Türk sporcularının ben çok büyük bir taraftarıyım. Özellikle voleybolcularımızı da destekliyorum ve aslında kampanyamızda onların, kadınların her alanda öne çıkabileceğini görmek de bizim gurur duyduğumuz bir durum. Boksa geldiğimizde de aynı şeyi söyleyebilirim. Bugünkü iş birliğinden dolayı tüm takım arkadaşlarımıza ve tabii ki de milli sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bence güçlerimizi birleştirerek başarılara ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

Bitget Global Türkiye Ülke Müdürü Serhat Erman ise Bitget’in Türkiye’nin yerel kripto varlık platformu olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini, Türkiye’de kripto ekosistemin büyümesi ve Türkiye kullanıcılarının hak ettikleri kaliteli ürün ve hizmetlere erişebilmesi için özveriyle çalıştıklarının altını çizdi.

Erman, geleceğe dair beklentileri için ise şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz son 6 yılda 100’ün üzerinde ülkede 25 milyon kullanıcıya ulaştık ve son 2 yılda dünyanın en hızlı büyüyen kripto para platformu olma başarısını gösterdik. Bu başarıda Türkiye’de gösterdiğimiz performansın etkisi çok büyük. Türkiye’ye baktığımız zaman global kripto para endeksinde, benimseme oranında en yüksek ülkeler arasında olduğunu görüyoruz. Türkiye’de şu an 6 milyona yakın kripto kullanıcısı var. Biz 2028 yılına kadar bu sayının 15 milyona çıkacağını öngörüyoruz. Son 6 ayda Türkiye pazarındaki faaliyetlerimize hız verdik ve bu çerçevede Türkiye’deki günlük kullanıcı oranımızı %200 ve günlük işlem hacmimizi de %250’nin üzerine çıkarttık. 2022 yılında ‘Make It Count’ kampanyasını Lionel Messi’nin önderliğine başlattık ve bu partnerliği başlatmamızdaki ana amaç tabii ki Bitget’in marka bilinirliğinin yanı sıra kripto konusundaki farkındalığı dünya çapında arttırmaktı. Bu amacımızda başarıya ulaştık diyebilirim. Türkiye’deki iz düşümü olan ‘Fark Yarat’ kampanyası ise bizim aslında Türk kullanıcılarına bir teşekkürümüz ve Türk sporu ve sporcusuna bir desteğimiz niteliğinde. Bugün burada partnerliğini duyurmaktan onur duyduğumuz Samet Gümüş, Buse Tosun Çavuşoğlu ve İlkin Aydın, alanlarında başarı sahibi ve fark yaratan sporcular. Biz bu partnerliği bugün burada açıklamaktan son derece gururluyuz. Bu yaz düzenlenecek olan Paris’teki olimpiyatlarda da bu sporcularımızın altın madalyayla ülkelerine dönmesi en büyük dileğimiz. Bitget ailesi olarak kendilerine başarılar diliyoruz. Bize yaşatacakları milli gurur için şimdiden kendilerine teşekkür ediyoruz. Hayırlı olmasın dileğiyle…”

Milli Boksör Samet Gümüş de Bitget ile yaptığı iş birliğinin kendisi için son derece önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu yıl benim için özel bir yıl. Hayatımda ilk kez sporun en büyük organizasyonu olan Olimpiyatlar’a katılacağım. Artık bir buçuk ay kadar bir süremiz kaldı. Bu hedefime giderken benimle birlikte başka sporcu arkadaşlarıma da destek olma kararı alan Bitget’in bu etkinliğinde aranızda olmaktan çok mutluyum. Bir sporcu olmak, çok disiplinli bir şekilde antrenman yapmayı, buna uygun özel bir diyete ve yine başarıya giden yola giren biçimlenmiş bir hayat yaşamayı gerektiriyor ancak bu yolda yalnız olmak çok zordur. Maddi ve manevi destek özellikle büyük başarılara koşan sporcular için çok önemli. Bana ve bu yolda yürüyen iki kadın sporcu arkadaşlarıma verdiği destek için Bitget’e çok teşekkür ederim. Türkiye’de her geçen gün iddiasını artıran Bitget bizim de daha iddialı olmamızı istiyor. Ben her zaman altın madalya almak için ringe çıkıyorum ve ülkeme bu başarıyı gururla taşımak için çabalıyorum. Ülkemize en büyük başarıları getireceğime inanıyorum. Uzun süredir devam eden çalışmalarımda bana eşlik eden, yanımda olan tüm hocalarıma, aileme ve bu yolda bana destek veren Bitget’e çok teşekkür ederim.” dedi.

Milli Boksör Samet Gümüş (ortada), Vugar Usi Zade (solda)

Bitget Global Türkiye Ülke Müdürü Serhat Erman

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl