Kripto yılı 2024’e ilerlerken: Gracy Chen’den açık mektup

Kripto para borsası ve Web3 şirketi Bitget’in Genel Direktörü Gracy Chen, 2024 yılında kripto piyasasına yön verecek önemli gelişmeleri değerlendirdi.

Gracy Chen, değerlendirme yazısında 2022’den sonra her şeyi karanlık olmadığının görüldüğünü belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Zaferler, mücadeleler ve heyecan verici gelişmelerle dolu bir yıl olan 2023’e veda ederken, piyasadaki önemli pozisyonumuzu kullanarak 2024 yılında kripto piyasasına yön verecek büyük olayların bir özetini kaleme almak istedim. Tıpkı 2022 gibi 2023 de heyecan doluydu. Piyasa, FTX’in çöküşünün yarattığı boşluktan çıkarken ve endüstrideki güvenlik ile düzenleyici çerçevelerin yarattığı belirsizlikler devam ederken bile her şeyin tam manasıyla karanlık ve boğucu olmadığını söylemek gerekir. BTC spot ETF’lerinin sahneyi alacak ve genel BTC ekosisteminin potansiyelini katlayacak olmasıyla daha önce eşi benzeri görülmemiş zaferlere şahit olacağız”

2023’te piyasa:

 • 2023 başında Silicon Valley Bank ve Signature Bank’in çöküşü, geleneksel finans sektörünün kripto paralara bakış açısında ciddi bir etki bıraktı. Bu olaylar geleneksel bankacılık sistemlerinin zayıflıklarını açığa çıkarırken, diğer yandan kripto varlıklara talebin artmasına sebep oldu.
 • 2023 boyunca, aralarında Blackrock ve Fidelity’nin de bulunduğu bir grup gibi geleneksel varlık yönetimi devi Bitcoin Spot ETF’lerine başvuru yaptı.
 • BTC ekosistemi 2023 sonunda patlayıcı bir büyüme gösterdi. ORDI ve SATS gibi BRC-20 token’ları da büyük borsalarda listelenerek devasa fiyat hareketleri gösterdi.
 • 2023, yükseliş ve düşüşlerin sık görüldüğü, sürekli olarak evrim geçiren bu endüstride öğrenim ve adaptasyonun yüksek olduğu bir yıl oldu.

2023’te Bitget:

 • Bitget, uyumluluk ile yenilikçilik arasındaki dengeyi tutturmak adına dahil olabildiği ve destekleyebildiği her gelişmenin arkasındaydı.
 • Esnek iş stratejimiz ve sağlam yönetimimiz bize piyasa dalgalanmalarından faydalanma ve dayanıklı kalma lüksünü sağladı.
 • 2023 yılında attığımız adımlar sayesinde spot işlem hacimlerinde %94 gibi büyük bir yükseliş gördük. Ek olarak, bu yıl 355 yeni kripto varlık listeleyerek sunduğumuz ürünlerin yıllık sayısında %46 gibi bir artışa şahit olduk.
 • Copy trading ürünümüz piyasa eğilimlerine karşı dahi büyümeye devam etti. Toplam 680.000 takipçisi olan 130.000’i aşkın Elit Trader’a sahibiz. Kopyalanan işlemlerden elde edilen gelir 450 milyon doları aştı ve bununla birlikte Elit Trader’larımız normal getirilerinin üstüne 23 milyon dolar daha eklemiş oldular.
 • Bitget ekibi 1.100’den 1.500 kişiye çıkarken kullanıcı sayımız da 8 milyondan 20 milyona yükselerek büyük bir patlama yaşadı.

Düşüşteki piyasalarda stratejik hamleler ve yatırımlar

 • 2023, gelecek piyasa büyümesine hazırlanma ve akıllı hamleler yapma yılıydı. Piyasa duyarlılığındaki spekülasyon ve heyecan hali yerini rasyonelliğe bırakırken, daha net ve değerli yatırım olanakları ortaya çıktı.
 • Bitget Wallet olan BitKeep’e yaptığımız 30 milyon $ değerindeki yatırım, merkezi finanstan merkeziyetsiz finansa doğru stratejik geçişimizin ilk adımıydı.
 • Merkeziyetsiz Finansı (DeFi) kucaklayarak, merkezi aracılardan bağımsız finansal hizmetlere yönelik taleplere yanıt veriyor ve hızla evrim geçiren kripto piyasasında uzun vadeli bir başarıya doğru ilerliyoruz.
 • Stratejimiz aynı zamanda Bitget Web3 Fonu ve EmpowerX Fonu etrafında dönüyor ve bu fonların ikisi de ayrı ayrı 100 milyon $ değerinde. Web3 Fonu, Web3 dostu yatırım sermayelerine ve öne çıkan Web3 projelerine odaklanırken EmpowerX Fonu ekosistemimizi büyütebilecek bölgesel borsalar, veri analiz firmaları, medya ve diğer kuruluşlardaki yatırım fırsatlarına odaklanıyor.

Daha fazla güvenlik, daha yüksek uyumluluk

 • Bu yıl zorunlu Kimlik Doğrulaması uygulamasını başlatmamız ile güvenlik seviyesi ile uyumluluğu artırarak risk analizlerimizi güçlendirmek ve Bitget’i küresel ve yerel finansal düzenlemelere uygun hale getirmeyi hedefledik.
 • “Trade Smarter” bizim için sadece bir slogandan ibaret değil. Bu bize rehberlik eden bir prensip. Kullanıcılarımız ile birlikte dünyanın en büyük kripto copy trading topluluğunu geliştirmeye devam ediyor, yapay zeka gibi yeni teknolojilerden faydalanıyor ve kripto dünyasının daha akıllı işlemler yapmasını sağlamaya çalışıyoruz.

2024’e dair

 • BRC-20, ARC-20 ve Bitcoin ölçeklenebilirliği 2024’te dikkat edilmesi gereken ana noktalar olacak. 2024’te Bitcoin ETF’inin kabul edilmesinin yüksek olasılığı ile bir sonraki ödül yarılanması BTC’nin etrafındaki yeni önemli gelişmeler olacak.
 • 2024 için gelişim stratejimizde uyumluluk, yeni gelişen piyasalar ve Web 3 olarak üç kritik alana odaklanacağız.
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl