Kripto para borsası Bitget, merkle ağacı rezerv kanıtını açıkladı

Kripto para borsası Bitget, bugün büyük veri yapılarının verimli ve güvenli bir şekilde doğrulanmasını sağlayan Merkle Ağacı ile Rezerv Kanıtı (“PoR”) kullanılarak kanıtlanmış, rezervleri tam bir borsa olduğunu duyurdu. Bitget, kullanıcıların platformda depolanan tüm varlıklarını en az %100 rezerv oranıyla karşılamak için yeterli fona sahip olduğunu gösteren bir izleme sayfasını da devreye aldı.

İlgili sayfada, kullanıcılara “Merkle Doğrulayıcısı”, rezerv havuzlarının bakiyelerini gösteren aylık anlık görüntüler, Rezerv Kanıtı hakkında kullanıcı eğitimleri ve rezervleri tam olmanın önemi gibi çeşitli temel unsurlar da dahil olmak üzere, Merkle ağacının Bitget tarafından sunulan verilerin gerçekliği ve tutarlılığını nasıl desteklediği ve kanıtladığı gibi konular hakkında bilgiler sağlanıyor.

Güncel BTC, ETH ve USDT rezervleri

Paylaşılan bilgilere göre, Bitget cüzdan rezervlerinde 8 bin 730 BTC, 446 milyon 274 bin 115 USDT, 12 bin 167 ETH bulunuyor. BTC rezervinin kullanıcı varlıklarına oranı yüzde 725 iken USDT’de yüzde 202 ve ETH’de ise yüzde 186.

Bitget, sayfadaki bilgilerin şeffaflığını daha da arttırmak “Merkle Doğrulayıcı” özelliğini dahil etti. Bu özellik; kullanıcılara, varlıklarının güvenliğini bir kaç adımda doğrulamalarına imkan verir. Kullanıcılar varlıklarının Merkle ağacı veri yapısı altında doğrulayabilirler. Bitget ayrıca, rezervlerindeki kullanıcı varlıklarının bakiyelerinin ve durumunun güncel kalmasını sağalmak için üçüncü taraf denetçi ile PoR’ları düzenli olarak denetlemeyi taahhüt ediyor.

Bitget Yönetici Direktörü Gracy Chen, “Rezerv kanıtı ve Merkle ağacı verilerinin yayınlanması, kullanıcıları maksimum şeffaflık ve birinci sınıf koruma taahhüdümüzde belirttiğimiz, Bitget’in mali durumu ve platformda depolanan varlıkları üzerinde gelişmiş kontrole ilişkin güncellenmiş ve bilgilendirici içgörülerle donatır. Kripto endüstrisi, bazı dev kripto firmalarının skandalları ve çöküşlerinden sonra mercek altına alındı. Bitget’in son zamanlarda kullanıcı sayısındaki artışa tanık olmasıyla, kullanıcıların, varlıklarını güvenli bir platforma yatırma ve bu platformda saklama isteği arttı. Rezerv Kanıtı sayfasının çıkışı ile Bitget, kullanıcılarına sadece iyi çevrelenmiş bir güvenlik sunmakla kalmayacak, aynı zamanda kripto paraların dünya çapında güvenli bir şekilde benimsenmesini ve kripto evreninde sürdürülebilir ve güvenilir bir ortam sunmayı amaçlayan daha fazla girişimi desteklemeye devam edecek.” şeklinde konuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl