Bitget’in yöneticisi olan Lee: Temmuzda Bitcoin 73 bin, Ether de 4500 dolara yükselebilir

Bitget borsasının araştırma yöneticisi Ryan Lee bu haftaki raporunda, Bitcoin ile Ether'i temmuz ayında etkileyebilecek gelişmeleri aktardı. Lee, Bitcoin'in 73 bin, Ether'in de 4500 dolara yükselebileceğini ifade etti.

Küresel çapta hizmet veren büyük borsalardan biri olan Bitget’te araştırma yöneticisi olan Ryan Lee, temmuz ayı değerlendirmelerini paylaştı. En büyük iki kripto paranın temmuz ayında yükselişler yaşamasını beklediğini dile getiren Lee, iki önemli sebep sundu.

Fed’in piyasaya haziran sonu itibarıyla sağladığı likidite ile sabit coin’lerin toplam piaysa değerinin yükselmesini işaret eden Lee şunları söyledi:

  • Makroekonomik çevre: Fed Net Likidite endeksi geçtiğimiz günlerde 6,5 trilyon doları aştı. Kurum haziran sonundan bu yana piyasaya 400 milyar dolar likidite sağladı. Bu yaklaşık iki yıldır görülen en yüksek seviye… Gelecekteki faiz oranı indirimleri beklentisiyle birleştiğinde, piyasa likiditesinin daha bol hale gelmesi düşünülebilir ve bu da kripto piyasasının genel yükseliş eğilimi için faydalı bir durum olacaktır.
  • İstikrarlı Toplam Piyasa Değeri: Sabit coinlerin toplam piyasa değeri haziran ayında 160 milyar dolardan 162 milyar dolara yükseldi ve bu da kripto piyasasına net sermaye girişi olduğunu gösteriyor. Haziran ayında genel piyasa değerinin küçülmesine rağmen, bu durum kripto piyasasındaki kaldıracın düşük bir seviyede olduğunu ve gelecekte daha fazla yukarı yönlü hareket için yer bıraktığını belirtiyor.

Bitcoin ve diğer kripto paralardaki düşüşleri de Mt. Gox ve Alman hükumetinin satışlarına bağlayan Bitget yöneticisi raporunda şu ifadeleri kullandı:

  • Mt. Gox Geri Ödemeleri: Mt. Gox temmuz ayı başında BTC ve BCH geri ödemelerine başlayacağını duyurdu. Daha önce, Mt. Gox 7 milyar dolar değerinde zincir içi varlık taşımış ve BTC’nin geri ödenmesinin önemli bir satış baskısına yol açabileceği endişelerini artırmıştı. Buna ek olarak, Mt.Gox BTC soğuk cüzdanı son zamanlarda olağandışı bir faaliyet göstererek piyasada potansiyel satış baskısı beklentisine yol açtı ve BTC fiyatlarında önemli bir düşüşe neden oldu.
  • ETH Spot ETF’de İlerleme: Mayıs ayının sonunda SEC 19b-4 başvurularını onayladı. Kısa süre önce Fidelity, 21Shares ve Grayscale revize edilmiş ETH spot ETF S-1 formlarını SEC’ye sundu. ETH ETF’nin temmuz ayında ABD sermaye piyasasında resmi olarak piyasaya sürülmesi kuvvetle muhtemel; bu da geleneksel fonların doğrudan ETH satın almasına yol açabilir ve potansiyel olarak ETH için bir yükseliş eğilimi ile sonuçlanabilir.
  • Alman hükumetinin Bitcoin satışları…

En büyük iki kripto para için fiyat tahmininde de bulunan Lee, temmuz ayında Bitcoin’in 73 bin, Ether’in ise 4500 dolara yükseleceğini tahmin ettiğini düşündü:

“Bu noktalara dayanarak, temmuz ayında BTC’nin fiyat aralığının 53.000 ila 73.000 dolar arasında, ETH’nin fiyat aralığının ise 2.600 ila 4.500 dolar arasında olması bekleniyor. ETH/BTC döviz kurunun yukarı yönlü toparlanmasını sürdürmesi de muhtemel”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl