Bitget borsası Seyşeller’de lisans aldı

Küresel kripto para borsası Bitget, büyüme hamlelerini artırmak amacıyla lisans aldığı yargı bölgelerine Seyşeller'i de ekledi.

Küresel kripto para borsası Bitget, büyüme hamlelerini artırmak amacıyla lisans aldığı yargı bölgelerine Seyşeller’i de ekledi. Borsa stratejik pazarlarda bölgesel merkezleri bulunan şirketlerle merkezi olmayan bir şekilde çalışarak gelecekte daha fazla bölgede etin olmayı plâlıyor. Bitget ayrıca kullanıcı talebini daha iyi karşılamak ve büyümeyi desteklemek için işe alım ölçeğini 2023’ün ilk çeyreğine kadar 1200 çalışan sayısı hedefiyle güncelledi ve işgücünü mevcut büyüklüğünden %50 daha artırmaya karar verdi.

Bitget, Seyşeller’deki bu yeni lisans ile birlikte, 2016 Uluslararası İşletme Şirketleri Yasası kapsamına da girmiş oldu. Bitget, Seyşeller’deki bu lisansla birlikte Asya ve LATAM pazarlarında bölgesel merkezler kurmuş oldu ve küresel varlığını Avrupa ve Afrika’daki gibi önemli merkezlerde güçlendirme hedefini sürdürdü. Son birkaç hafta içinde Bitget, kullanıcılar ve kripto endüstrisinde güven oluşturmak için 5 milyon dolar Builders Fund başlatmak ve Koruma Fonu’nu 300 milyon dolara çıkarmak da dahil olmak üzere, bir dizi girişimde bulundu. Borsa ayrıca, son yaşananlardan etkilenmeden işe alım planlarını da hızlandırıyor.

Bitget, bu yılın Haziran ayının başlarında, şirketin 2022’nin sonuna kadar işgücünü ikiye katlayarak 1000 çalışana çıkaracağını duyurmuştu. Artan kullanıcı talebini ve iş geliştirmesini daha iyi karşılamak için Bitget, 2023’ün ilk çeyreğine kadar işgücünü 1200’e çıkaracağını duyurmuştu. Şirket, Haziran 2022’de 450 kişilik bir ekipken şu anda 800’ün üzerinde çalışan sayısına sahip. 4 ay içinde % 78’lik büyüme gerçekleştiren borsa yeni hedefine ulaşana kadar çalışan sayısını % 50 oranında artırmaya devam edecek. Ekip şu anda kullanıcılarına en iyi “social trading” deneyimini sağlamak için yetenekli mühendisler ile ürün, pazarlama ve marka oluşturma konusunda deneyimli çalışanlar arıyor.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, “Seyşeller’i kripto topluluğu için dostane bir bölge olarak görüyoruz. Bu lisans üzerinde birkaç aydır çalışıyorduk ve şu anda gelişmeyi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Seyşeller’deki bu lisans Arjantinli futbol efsanesi Lionel Messi ve İtalyan futbol kulübü Juventus gibi farklı partnerlerle genişlememizin yanı sıra ortaklık işbirliklerinin kilidini açmamıza ve bankacılık ilişkilerimizi güçlendirmemize olanak tanıyan Bitget için yapıcı bir ortam sunuyor. Küresel bir ayak izi ile Bitget, Web3 kavramını tamamen benimsiyor ve ekibin belirli bir merkez olmadan çalışmasına izin veriyor. Büyümeye aşırı derecede odaklanmamızın yetenekleri sınırların ötesine çekmemize yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Küresel olarak yüksek kalibreli adayları işe almak ve aynı anda stratejik pazarlarda yerel iletişim ve koordinasyona yardımcı olmak için bölgesel merkezler kurmak çok önemli” dedi.

Borsanın çalışan sayısında genişlemeye gitmesi hakkında da konuşan Chen şunları söyledi:

“İşe alımlarımız her zaman küresel genişleme ve uzun vadeli stratejimizle uyumlu olarak devam ediyor. Mevcut piyasa duyarlılığına rağmen işe alımlara da devam edeceğiz. Yetenekli ve uygun kişiler Bitget’in son derece rekabetçi sektördeki kullanıcılar arasında daha güçlü bir yer almasını sağlayacak ve sonunda topluluğa daha iyi hizmet veren daha güvenilir ve sağlam bir platform olmamızı sağlayacak”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl