Bitget, Social Trading’le işlem yapma şeklini değiştiriyor

Bitget sponsorluğunda

Lider global kripto borsası – Dünyanın önde gelen sosyal işlem ve copy trade platformu Bitget, ürün inovasyonunu her zaman odak noktasının merkezine yerleştirdi.

Sosyal medya ve mesajlaşma platformları, ister profesyonel ister kişisel olsun, insanların hayatlarının ayrılmaz bir parçası haline geldiğinden, kripto yatırımlarının dahil edilmemesi için hiçbir neden yoktur. Sosyal ticaret, insanların diğer trader’larla etkileşime girmesine, gözlem yapmasına ve ayrıca daha deneyimli meslektaşların stratejilerini takip etmesine veya yürütmesine olanak tanır. Sosyal ticaret aynı zamanda daha deneyimli birinden biraz yardım alarak kişinin kendi işlem potansiyelini en üst düzeye çıkarır. Bununla birlikte, bir platform, ürün yeniliği tasarım ve geliştirmenin yol gösterici ilkesi haline gelene ve sosyal bağlantının dönüştürücü gücünü kanıtlayacak çok sayıda kullanıcıya sahip olana kadar, sosyal ticareti bütünüyle gerçekleştiremez.

2018 yılında kurulan dünyanın lider sosyal ticaret ve copy trade platformu Bitget, dünya çapında 50 ülkede 2 milyondan fazla kullanıcıya hizmet vermektedir. Bitget’in günlük ortalama işlem hacmi 7 milyar dolara ulaştı ve sonuç olarak platform dünya çapında beşinci sırada yer aldı. Şu anda Bitget, dünyanın en büyük sosyal ticaret ve copy trade platformlarından biri haline geldi. CoinMarketCap tarafından lider kripto türevleri platformu olarak listelenen Bitget, 3 milyar doların üzerinde bir değere sahiptir.

Ürün yeniliği, Bitget’te yol gösterici bir ilkedir ve en anlamlı şekilde amiral gemisi ürünü Tek Tıkla Copy Trade ile kanıtlanmıştır. Mayıs 2020’deki lansmanından bu yana, Tek Tıkla Copy Trade, seçkin trader’lar ve hayranlarına ek olarak dünyanın her köşesinden trader’lar arasındaki boşluğu doldurarak kripto piyasasındaki işlem kalıplarının kalıbını kırdı. Böylece, Bitget’in merkezine, takipçilerin ve trader’ların sınırsız bir şekilde etkileşime girebilecekleri ve finansal özgürlüğe giden kendi bağlantılı yollarını çizebilecekleri bir sosyal ticaret modeli yerleştirildi. Bitget Tek Tıkla Copy Trade bugüne kadar yaklaşık bir milyon takipçisi olan 27.000’den fazla profesyonel trader’ı bir araya getirdi. Ayrıca, platformdaki copy trader’lar toplamda 1 milyar doların üzerinde gelir elde ederken, takipçiler toplu olarak 1.56 milyar doların üzerinde gelir elde etti.

Sosyal ticaret kavramına sıkı sıkıya bağlı kalan Bitget, 2022’de açık bir strateji platformu olma yolunda çalışacak. İlk adım, menzile bağlı bir piyasada getirileri en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış bir tür nicel işlem stratejisi olan grid işlemleri başlatmak. Bir kullanıcı, otomatik işlem botu için bir fiyat aralığı belirler, sadece kaç tane grid istediğini ayarlar ve fiyat kullanıcının belirlediği aralıkta kaldığı sürece ve kuruluma bağlı olarak, bot fiyat yükseldiğinde bir kısmı satar veya kademeli olarak düştüğünde bir kısmı satın alır.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, sosyal ticaretin en son gelişmesi hakkında yorum yaparak, “Sosyal medyadan sosyal mesajlaşmaya ve sosyal ticarete kadar, kripto sonunda sosyal. Bu model, ticaret yaparken başkalarının şirketinde paylaşmak, kutlamak ve hatta taziye yapmak anlamına gelse de, doğuştan gelen bağlantı ihtiyacımızdan yararlanıyor. Bitget’te, amiral gemimiz olan Tek Tıkla Copy Trade, sosyal ticarette öncü olmaktan başka bir şey değildir. Ayrıca, copy trade ve grid işlemler, kullanıcıların, KOL’lerin ve profesyonel trader’ların özgürce bilgi alışverişinde bulunmalarını, çoklu işlem modellerini benimsemelerini, stratejileri kendi çıkarları için optimize etmelerini ve uzun vadede Bitget ekosisteminin temelini daha da güçlendirerek sosyal ticaretin tam potansiyeline giden bir yolu aydınlatır.” şeklinde konuştu.

Chen, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“İleriye baktığımızda, Bitget’in açık strateji platformu, zamanı gelince sosyal ticaret modeline uyan daha fazla ürün piyasaya sürecek. Bitget’te sosyal ticaretin eğlenceli ve dönüştürücü potansiyelini deneyimleyen kullanıcılarımızı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Bitget hakkında

2018 yılında kurulan Bitget, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biridir. Şu anda dünya çapında 50’den fazla ülkede iki milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Bitget, 20’den fazla ülkeye yayılan 500 kişilik bir iş gücüyle 2021’de merkezi olmayan finansı teşvik etme misyonunu hızlandırdı.

Bitget’in Haziran 2019’da kripto türevleri pazarındaki resmi lansmanından bu yana, platform artık dünyanın en büyük kripto copy trade ve türev borsalarından biri haline geldi ve hacme göre türev işlemler için CoinMarketCap ve CoinGecko tarafından global olarak ilk beşte yer alıyor. Bitget’in amiral gemisi ürünü Tek Tıkla Copy Trade, dünya çapında kripto türevleri trader’ları için deneyime yenilik getiren 20.000’den fazla copy traderı kendine çekti.

‘Better Trading, Better Life’, felsefesine sıkı sıkıya bağlı kalarak, Bitget, Web2 ve Web3’ü aşan, CeFi ve DeFi’yi birbirine bağlayan ve geniş bir köprü ile sonuçlanan portal olmayı hedefleyerek, global olarak kullanıcılara kapsamlı ve geniş kripto ağına güvenli ticaret çözümleri sağlamayı taahhüt eder. Eylül 2021’de Bitget, dünyaca ünlü futbol takımı Juventus’un ilk forma partneri ve kısa süre sonra PGL Major’ün resmi espor kripto partneri olarak sponsorluğunu duyurdu. Önde gelen espor organizasyonu Team Spirit ve Türkiye’nin önde gelen ve köklü futbol kulübü Galatasaray ile ortaklıklar da 2022’nin başlarında duyuruldu.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin

Resmi website: Bitget.com
Telegram: https://t.me/bitgetturkiye
Twitter: https://twitter.com/bitgetturkey
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bitget-global/

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl