Bitget, Space and Time ile finansal şeffaflık sunan ilk merkezi borsa oldu

Bitget, doğrulanabilir veri ve hesaplamayı hızlandırarak merkezi borsa piyasası liderliğini ilerletiyor.

En büyük kripto “Copy Trade” platformu olan Bitget, merkeziyetsiz veri depolama alanında lider olan Space and Time (SxT) ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Ortaklık, Bitget’in kullanıcılara veri hesaplamanın doğrulanabilir bir şekilde kurcalanamaz denetim izi ile borsa işlemlerinde benzersiz bir şeffaflık sunmasını sağlayacak.

Bitget, merkeziyetsiz bir veri ambarından yararlanan ilk merkezi borsadır. Güven gerektirmeyen “Space and Time” platformu, Bitget kullanıcılarına borsanın müşterileri adına sahip olduğunu
iddia ettiği varlıkları elinde tuttuğuna dair doğrulanabilir kanıtlar sunacak.

Bitget kullanıcıları ayrıca borsanın faaliyeti, likiditesi, varlıkları ve yükümlülükleri hakkında tam şeffaflığa sahip olacak ve borsaya güç veren verilerin ve hesaplamanın doğru olduğu ve tahrif edilmediği güvencesine sahip olacak.

Bitget, kullanıcılara tam rezervli bir borsa olduğunu göstermek için Rezerv Kanıtı Sayfasını yayınladı. Bitget’in kriptografik denetimli Merkle ağacı yöntemini kullanan Rezerv Kanıtı, kullanıcıların platformda depolanan varlıklarının korunduğunu da doğrulayacaktır. Daha fazla şeffaflığı desteklemek için borsa, Bitget’in muhasebe kanıtı sağlamasına ve kullanıcılarına tüm borsa işlemlerinin hem geçerli hem de doğrulanabilir olduğunu garanti etmesine olanak tanıyan Space and Time ile birlikte çalışacaktır.

Toplam rezerv oranı 6 Mart 2023 tarihli verilere göre %231’dir; bu da Bitget’in kullanıcıların toplam varlıklarının (BTC, ETH, USDT, USDC) %100’ünden fazlasını elinde tuttuğu anlamına gelmektedir.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen; konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Hepsi bir arada küresel işlem platformu olmaya çalışıyoruz ve Space and Time ile ortaklığımız bu konudaki kararlılığımızı vurguluyor. Kullanıcılar borsalardan her zamankinden daha fazla şeffaflık görmek istiyor. Bitget, Space and Time aracılığıyla muhasebe ve işlem kanıtlarının şeffaflığı için çalışan ilk şirkettir. Sağlam bir platform oluşturmanın temel taşları olan daha fazla koruma, şeffaflık ve güvenlik ile insanlara kriptoyu
benimsemeleri için ilham vermeyi amaçlıyoruz. Space and Time, kurcalamaya dayanıklı zincir içi ve zincir dışı verileri birleştiren ilk merkeziyetsiz veri ambarıdır. Space and Time, sorgu hesaplamalarının doğru yapıldığını ve
hem sorgunun hem de verilerin kurcalanamaz olduğunu kriptografik olarak kanıtlayan Proof of SQL adlı yeni bir kriptografi geliştirmiştir”

Space and Time CEO’su ve Kurucu Ortağı Nate Holiday de ortaklıkla ilgili şunları söyledi:

“Space and Time, doğrulanmış ve şeffaf bir finansal ekonominin temelini oluşturuyor. İşlemlerin muhasebeleştirilmesi ve
doğrulanabilirliği için pazar lideri kanıtlar sağlamak üzere Bitget ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık, merkezi işletmeler için yeni bir şeffaflık dönemine işaret ediyor.
Bitget, doğrulanabilir zincir içi ve zincir dışı verilere karşı doğrulanabilir hesaplamalar yapmak için Space and Time veri ambarından yararlanacaktır. Space and Time’ın sağladığı şeffaflık, Bitget’in tek noktadan yatırım çözümü haline gelmek için ürün tekliflerini genişletmeye devam ederken, büyüyen kullanıcı tabanıyla inşa ettiği güveni güçlendirmesine yardımcı olacak”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl