Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünyanın en büyük kripto para borsası Bithumb’a saldırı

360 milyon Dolar’lık hacmiyle dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Güney Kore menşeili Bithumb‘ın saldırıya uğradığı ortaya çıktı. Bu saldırı sırasında borsanın 30 bin müşterisinin kişisel bilgilerinin çalındığı tahmin ediliyor. Bu bilgilerin daha sonra kullanıcı hesaplarını boşaltmak amacıyla kullanılmaya çalışıldığı bildirildi. Ele geçirilen kişisel bilgiler arasında kullanıcıların isimleri, e-posta adresleri ve cep telefon numaraları olduğu, şifrelerin ele geçirilemediği iddia ediliyor. Bithumb, kullanıcıların zararlarını karşılayacağını açıkladı Güney Kore hükümeti, olayla ilgili soruşturma açarken Bithumb, kullanıcıların zararlarını telafi edeceğini ve...

360 milyon Dolar’lık hacmiyle dünyanın en büyük kripto para birimi borsası olan Güney Kore menşeili Bithumb‘ın saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Bu saldırı sırasında borsanın 30 bin müşterisinin kişisel bilgilerinin çalındığı tahmin ediliyor. Bu bilgilerin daha sonra kullanıcı hesaplarını boşaltmak amacıyla kullanılmaya çalışıldığı bildirildi.

Ele geçirilen kişisel bilgiler arasında kullanıcıların isimleri, e-posta adresleri ve cep telefon numaraları olduğu, şifrelerin ele geçirilemediği iddia ediliyor.

Bithumb, kullanıcıların zararlarını karşılayacağını açıkladı

Güney Kore hükümeti, olayla ilgili soruşturma açarken Bithumb, kullanıcıların zararlarını telafi edeceğini ve onlara tazminat ödeyeceğini açıkladı. Şirket açıklamasında, ilk aşamada müşteri başına 86$’a kadar olan kayıpları karşılayacağını ve detaylı bir araştırmanın ardından ek kayıpları daha sonra bu tutarın üzerine ekleyeceklerini ifade etti.

Bir üye 1 milyon Dolar kaybetti

Bir Bithumb üyesi, bu sızmanın ardından 1 milyon Dolar kaybettiğini açıkladı. Saldırının Şubat ayında gerçekleştiği ve firmanın merkezindeki sunucular üzerinden değil, bir çalışanın ev bilgisayarından sızıldığı söyleniyor.

Bithumb’ın yaşanan bu olayı 29 Haziran 2017 tarihinde keşfettiği ve hemen ertesi günü yetkililere bildirdiği öğrenildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl